(032) 247-07-89, (067) 671-16-69
Пн-Пт 10.00-18.00

logo.gif

СТАТТІ

Мінеральна вата: як вибирати та що утеплювати?

Придбати тут

Утеплювачі

Утеплювачі

04.jpg
iynwoycxoa fcts wyxmb.jpgudobl bbwj.jpgПроконсультувавшись зі спеціалістами, ми отримали приблизну схему втрат тепла з помешкання (див. мал.) 
З малюнку видно, що тепловтрати через вікна значно вищі, ніж через саму стіну. Проте загальна площа вікон суттєво менша, ніж стін. Власне завдяки більшій площі стін і відбувається значна втрата тепла через них.
Отже, в першу чергу, необхідно утеплити фасад. Потім приділити увагу горизонтальним поверхням, через які втікає тепло – горищу та підлозі. Адже 20% тепловтрат в перерахунку на гривні та помножені на нову вартість газу принесуть чималу суму 
економії лише за один опалювальний сезон.   


Вибір способу утеплення залишається за Вами, а ми спробуємо розібратися в такому матеріалі, як мінеральна вата, відкинувши «модні рекламні штучки», а поглянувши на цей матеріал з точки зору споживача та застосування при утеплені вашого помешкання
Отже, як варто утеплювати стіни? Є два основних способи утеплення: ззовні будинку та зсередини. Рекомендація спеціаліста – якщо ззовні утеплювати стіну, тоді по всій площі фасаду. Тільки в такому випадку можна максимально мінімізувати тепловтрати. А якщо Ви є щасливим власником квартири у багатоповерховому будинку – варто звернути увагу на внутрішнє утеплення. Адже це реальна можливість утеплити власну квартиру, що особливо актуально за відсутності автономного опалення. Щоб зрозуміти, як впливає утеплення на температуру в помешканні, ми пропонуємо вам поглянути на наступні схеми:


ПЕРШЕ – існують два основних види мінеральної вати: на основі скловолокна та на основі базальтового волокна. Мінеральна вата складається з волокон, витягнутих з мінеральних розплавів, і сполучної речовини, яка утримує волокна разом, зберігаючи форму і властивості виробу. Вата, виготовлена з розплаву мінералів базальтових гірських порід, називається «мінеральною ватою на основі базальтового волокна». Часто використовують побутове визначення «кам'яна вата». Якщо в якості розплаву використовуються силікатні породи і скляний бій, виходить «мінеральна вата на основі скляного штапельного волокна», яку також називають «скловолоконною теплоізоляцією». Зараз мінеральну вату також розрізняють по другому її компоненту – зв'язуючiй речовинi. Більшість виробників мінераловатної продукції використовують зв'язуюче на основі фенол-формальдегідних смол (скловолоконнiй продукції вони надають характерний яскраво-жовтий колір). Цей склад гарантує відмінні теплоізоляційні властивості і довговічність кінцевому виробу, проте фенол-формальдегід – є небезпечним канцерогеном. Не дивлячись на те, що його зміст в теплоізоляційних виробах не може завдати істотної шкоди здоров'ю, виробники багато років шукали заміну небезпечного продукту нафтохімії. У 2009 році в Україні з'явилася теплоізоляційна продукція, яка не містить небезпечних для здоров'я людини хімічних сполук. Скловолоконна ізоляція без фенол-формальдегідів відрізняється кольором, вона може бути коричневою або білою, але ніяк не жовтою.

idyxsmvd.jpgСкловолокна теплоізоляція є більш технологічним і універсальним продуктом, ніж кам'яна вата. Вона легка (менше навантажує конструкції будівлі власною вагою), володіє кращими звуко- і теплоізоляційними властивостями, зручна в монтажі і під час перевезення. Вона може бути застосована в усіх конструкціях, в яких теплоізоляційний шар не несе ніяких навантажень, крім власної ваги: скатні покрівлі, вентильовані фасади, підлоги по лагам, міжкімнатні перегородки, сендвіч панелі тощо.

iovqsyd d hzspay.jpg

Мінеральна вата на основі базальтового волокна використовується для утеплення конструкцій, де шар теплоізоляції несе додаткові навантаження. Наприклад, в скріплених фасадах безпосередньо на шар теплоізоляції наноситься штукатурка. Скловолоконні мати не мають необхідної міцності на розрив шарів, щоб утримувати штукатурний шар. До таких конструкцій також відносяться плоскі, експлуатовані покрівлі, плаваючі підлоги тощо. Базальтова вата важча, ніж скловолоконна, а також дорожча. 

ДРУГЕ – мінеральна вата випускається у рулонах та у вигляді плит. 
Взагалі, форма вироби не зобов'язує до певного виду його застосування. Розподіл на рулони та плити продиктований зручністю транспортування і монтажу теплоізоляції. 
tuwwams f vgbzjiy.jpeg
Мінеральна вата у  рулонах найчастіше використовується для утеплення великих за площею конструкцій. Наприклад, підлоги по лагам зручніше утеплювати рулонними матеріалами. Необхідно тільки розрізати рулон на частини потрiбних розмірів і розкатати їх між балками. 

Мінеральна вата у плитах завдяки своїй більш щільній структурі застосовується для утеплення фасадних конструкцій. Матеріал такої щільності, яка необхідна для його застосування у фасадних системах, неможливо упакувати в рулон. Також плити зручні для монтажу в конструкціях, де матеріал встановлюється вертикально, наприклад, для похилих дахів. 

ТРЕТЄ – виробники мінеральної вати, з метою полегшення вибору, часто у назві зазначають призначення того чи іншого виду продукції. І це зовсім не рекламний хід. Адже відповідно до застосування прораховуються технічні параметри продукції (товщина, густина тощо). Також варто звернути увагу на маркування – зазвичай у назві вказується товщина листа мінеральної вати. Різні виробники по-різному маркують свою продукцію. При виборі матеріалу необхідно керуватися двома ключовими показниками: коефіцієнт теплопередачі (чим він нижче, тим вище теплоізоляційні властивості матеріалу) і геометричні характеристики виробу. Усупереч поширеній в нашій країні омані, щільність матеріалу НЕ ВИЗНАЧАЄ теплоізоляційних властивостей мінераловатних виробів і тому не є головним показником у виборі.


Кілька практичних поради щодо монтажу мінеральної вати 
Найбільший ефект енергозбереження виходить тоді, коли дотримується принцип замкнутого теплового контуру, що виключає наявність не утеплених ділянок. Тому теплоізоляційний матеріал слід укладати щільно, уникаючи утворення щілин і зазорів між сусідніми плитами. Найбільш ненадійні в цьому плані стики стін з перекриттями або покрівлею, укоси вікон, місця під підвіконнями, виходи на балкон або тераси. Використання утеплювача недостатньої жорсткості, неправильний підбір геометричних розмірів, може призвести до сповзання, провисання матеріалу, і, як наслідок, утворення розривів у теплоізоляційному килимі і появи «містків холоду». Уникнути подібних проблем дозволяє укладання утеплювача в два шари з перекриттям стиків


Бажаємо Вам вдалого вибору!   
Редакція дякує за надану інформацію компанії 
Knauf.jpg Вдалого вибору та швидкого ремонту!  
Ваш будівельний інтернет-магазин: журнал • портал • інтернет-магазин

 

Передрук матеріалів тільки з дозволу адміністрації сайту та з прямим посиланням на lvivbud.com.ua

Питання

25.11.11 16:39
1.Яка краща мінеральна вата в рулонах чи в листах???
2.Чи має значення фірма???
3.Чим відрізняється мінеральна вата від базальтової????
Дякую!!!

24.02.12 15:00
Яку мінвату я повинна купити для утеплення даху над жилою мансандрою.

29.02.12 16:09
Для Таісії: Для утеплення даху над жилою мансандрою рекомендується вата товщиною 150-200 мм. Ми можемо запропонувати Вам вату виробника Rockwool(Польша)-DOMROCK.Вартість за м.кв. 150мм-50,80грн.,200мм-65,59грн.

23.06.12 23:40
мінеральна вата між стіною ведучою і гіпсокартоном ,чи буде це створювати конденсат і чи не буде впливати на повітря в кімнатах

19.07.12 22:12
Я хочу отеплити хату, хата в півтора цегли, чи вистарчить мінвати 50мм

20.07.12 10:50
для Романа: тепліше буде однозначно, але рекомендовано 8-10 см

23.08.12 1:35
Прошу порадити як краще утеплити стелю і дах над кухнею у старому будинку?Перекриття бетонне з металевими балками (взимку достатньо холодно і вологі стіни від готування страв+скраплюється вода на місці металу )Є можливість покласти на горизонтальній поверхні даху мінеральну вату. Чи  і який потрібний шар гідроізоляції? Дякую за відповідь чи пораду де потрібну інформацію можна прочитати.

30.09.12 8:50
скажыть, будьласка, якої щільності має бути мінвата для утеплення мансандри!!! Дуже дякую за інформацію!!!

14.12.12 19:13
Хочу утеплити бетонне перекриття,яку мінвату ви мені порадите.

15.12.12 12:08
для Руслана: консультація буде надана в телефонному режимі


Коментарі 1 — 10 з 25
Початок | Поперед. | 1 2 3 | Наст. | Кінець Всі Поставити питання

Ваше ім'я *
Вкажіть Ваш е-мейл, якщо хочете отримати на нього відповідь (бачить тільки адміністрація)
Вкажіть Ваш телефон для уточнень та відповіді (бачить тільки адміністрація) *
Питання *
Захист від роботів: введіть текст з малюнку *
CAPTCHA
я уважно прочитав та погоджуюсь з угодою про конфіденційність.

Назад к списку новостей

logo.gif