(032) 247-07-89, (067) 671-16-69
Пн-Пт 10.00-18.00

logo.gif

СТАТТІ

Обігрів промислових приміщень

solgctdcbnx dmmjptp.JPGВсім знайома ситуація - на дворі холодно (- 20ºС), а система опалення вийшла з ладу... Постає питання обігріву не тільки приміщення але й обладнання та товару, що знаходиться в ньому, і, саме головне, людей, які там працюють. 

Сучасні системи промислового обігріву дозволяють швидко та ефективно вирішити цю проблему, при чому електричні системи можуть забезпечити зональне опалення, заощаджуючи кошти на обігірів. Слід зауважити, що промислові системи повітряного обігріву, на відміну від побутових мають не тільки більшу потужність, але й вищу ступінь захисту джерела обігріву, двигуна вентилятора, автоматики, корпусу. Невеликі офісні та складські приміщення можна обігріти за допомогою приладів, описаних в попередній статті "Зимової пори зігріє старий-добрий обігрівач". А огляд обігрівачів для великих площ ми почнемо з електричних приладів.

Інфрачервоні випромінювачіEWT Strato IR 118 S.jpg – гріючим елементом є кварцева лампа, захищена каркасом. Відмінність цих приладів у тому, що вони нагрівають не повітря, а предмет за рахунок напряму на нього світла лампи. Тепло від такого нагрівача подібне сонячним променям - приємне та комфортне. Плюсом є їх економічність, безпека і безшумність, Слід також зауважити, що у великих приміщеннях та навіть на дворі даний обігрівач є просто незамінний, оскільки він нагріває предмети в зоні досяжності його променів. Даний вид обігрівачів дозволить комфортно почувати себе за робочим місцем, незважаючи на те, що за межами дії обігрівача температура буде істотно відрізнятися. Мінусом – те, що інфрачервоні випромінювачі більше пристосовані для тимчасового обігріву, аніж для постійного.  
  

tqefhbph.jpgТепловентилятори промислові мобільні гріючим елементом являється спіраль накалення в закритому корпусі. Тепле повітря поширюється завдяки вмонтованому в пристрій вентилятору, який направляє потік повітря через гріючий елемент, тим самим забезпечуючи швидкий нагрів повітря в приміщенні. Вбудований в пристрій термостат, при досягненні заданої Вами температури, автоматично вимкне обігрів, а якщо температура знизиться - автоматично увімкне. Плюсом є швидке досягнення потрібної температури в приміщені (від +3 до +30). Не потребує додаткової автоматики. Не закріплений на одному місці, ідеальний варіант для екстренного обігріву. Мінус - споживання електроенергії, але завдяки термостату пристрій заощаджує витрати на неї.  


Flowair.jpgТtqefhbph.jpgепловентилятори промислові стаціонарніпринцип роботи  аналогічний до мобільних тепловентиляторів, але дані пристрої найчастіше кріпляться до стелі, що дозволяє заощадити площу та змонтувати систему постійного повітряного опалення. Слід зауважити, що управління такою системою опалення здійснюється за допомогою мікрокомп’ютера, що може контролювати до 10 тепловентиляторів з запрограмованим режимом на цілий тиждень, що істотно знижує витрати на обігрів. Зверніть увагу! Розрахунок та підбір такого обладнання має здійснювати лише спеціаліст, який врахує більш ніж 30 параметрів вашого приміщення.  Плюситехнічно правильно змонтована система не тільки буде автоматично підтримувати температуру, але й суттєво зекономить кошти на експлуатацію.  Мінус - суттєва вартість обладнання, що з лихвою окупається в експлуатації. 


Якщо ж ми вже зачіпити тему повітряного постійного обігріву варто згадати про  

teplova zavisa Teplomash.jpgТеплові завіси - пристрої, що відсікають холодне повітря на вході в приміщення. Особливо актуально втановлення даного обладнання в приміщеннях, де часто відкриваються двері, ворота. Завдяки направленому потоку теплого повітря, холод з вулиці не потрапляє до середини, що суттєво заодщаджує кошти на основний обігрів. Монтуються теплові завіси за допомогою кріплень як над дверима, так і в формі вертикальних колон з однієї чи двох сторін від дверей. Рекомендують встановлювати дані пристрої в банках, магазинах, автомайстернях. Варто також добавити, що монтаж електричних теплових завіс не потребує значних затрат: деякі достатньо просто підвісити та включити в розетку. Плюси: економія витрат на основний обігрів приміщення до 80 %.  Мінус - потужний потік теплого повітря від вентилятора створює зону інтенсивного обдуву, в якій не рекомендується знаходитись тривалий час.


TepllovaGarmata.JPGА при неможливості опалення електричними джерелами тепла - на допомогу прийдуть дизельні теплові генератори, чи, як їх ще називають, теплові гармати.Розрізняють два види теплообіргівачів на рідкому паливі: прямого та непрямого нагріву. Дизельні теплові пушки - це мобільні теплові генератори, що підходять для приміщень з хорошою вентицяцією (в першу чергу складів, або на вулиці), не потребуючи жодних додаткових пристосувань. Дизельні теплові пушки непрямого нагріву - схожі на попередні, але при тому мають димохід для відводів продуктів згорання, тому хоч і складніші для монтажу (за рахунок того, що потребують монтажу повітропровода), можуть бути встановлені в приміщенні, де працюють люди, наприклад, на виробництві чи в цеху.


ventelectro.jpgЯкщо ж у Вас є встановлена система вентиляції - можна у існуючий повітропровід встановити нагрівач. Цей пристрій забезпечить нагрівання повітря до потрібної Вам температури та подасть його у приміщення. Якщо джерело обіргіву - вода, необхідно передбачити захист від замерзання, що включає в себе повітряний клапан з автоматичним закриванням та термореле, яке буде ним управляти. Нехтування захистом від замерзання може створити аварійну ситуацію та призвести до поломки системи в цілому. 


Звичайно найкраще таку систему закласти на стадії проектування. Слід врахувати, які функції буде виконувати дана система. Якщо ви плануєте не тільки нагрів, але й охолодження, потребуєте підтримання визначеної вологості повітря (режим осушення або зволоження) та інших параметрів - зверніть увагу на системи "клімат-контролю". Добитися чітко визначених кліматичних параметрів можна за допомогою спеціалізованого обладнання: чилерів, франкойлів, охолджувачів, осушувачів, зволожувачів. 


Вдалого вибору та швидкого ремонту!  
Ваш будівельний інтернет-магазин: журнал • портал • інтернет-магазин

 

Передрук матеріалів тільки з дозволу адміністрації сайту та з прямим посиланням на lvivbud.com.ua

Питання

02.11.13 14:24
Для складу що варто брати: мобільний тепловентилятор чи теплову завісу?

02.11.13 16:09
Для Романа - в залежності що на складі у вас лежить. Якщо потрібний постійний основний обігрів з вимогою до стабільної температури при наявності великої кубатури - розглядайте можливість встановлення стаціонарного тепловентилятора з автоматикою, для періодичного додаткового обігріву - мобільний тепловентилятор. Теплова завіса буде доцільна у випадку, коли у вас часто відкриваються/закриваються двері при наявності осоновного джерела тепла - вона не дасть "втікнути" теплому повітрю з приміщення. Встановлювати теплову завісу в якості основного обігріву не радимо - потрібного теплового ефекту вона не дасть.


Поставити питання

Ваше ім'я *
Вкажіть Ваш е-мейл, якщо хочете отримати на нього відповідь (бачить тільки адміністрація)
Вкажіть Ваш телефон для уточнень та відповіді (бачить тільки адміністрація) *
Питання *
Захист від роботів: введіть текст з малюнку *
CAPTCHA
я уважно прочитав та погоджуюсь з угодою про конфіденційність.

Назад к списку новостей

logo.gif