(032) 247-07-89, (067) 671-16-69
Пн-Пт 10.00-18.00

logo.gif

СТАТТІ

Дитячі ігрові та спортивні майданчики

xzyyai xblqbjjsjm.JPG

     Дитячий майданчик - місце, призначене для гри дітей, переважно дошкільного чи молодшого шкільного віку. Хоча старшим дітям та підліткам також цікаво буде позайматися на спортивниму гімнатсичному вуличному знарядді.

     Оптимальне місце для дитячого майданчика - паркова зона. Всі елементи дитячого майданчика мають відповідати віку, росту, вазі та фізичним можливостям дитини. Майте на увазі, облаштовувати дитячий майданчик необхідно у відповідності до вимог безпеки для ігрових елементів, таких як безпека матеріалів, максимальна висота вільного падіння, зони безпеки. Так, наприклад, дитячий майданчик для маленьких дітей по можливості слід розташувати в межах видимості з вікна приміщення, де знаходяться старші і достатньо близько, щоб Вам було чути, якщо малюк впаде та заплаче. Старшим зазвичай потрібна самота - у такому випадку дитячий майданчик можна відгородити рослинами, що плетуться, на спеціальних підпорках. 

     Спробуємо ж розібратися, як правильно облаштувати дитячий ігровий чи спортивний майданчик, щоб і діти раділи, і батьки були спокійні.

Підбір елементів дитячої площадки

     Зазвичай, дивлячись на каталоги з обладнанням для дитячих майданчиків, батькам здаються привабливими дорогі дитячі гойдалки або добротний іграшковий будиночок. Діти ж часто вважають по іншому та використовують для гри прості предмети: чайний посуд, відра і лопати, пісок та коробки. Отже, перше правило: вибирати елементи дитячої площадки потрібно з дитиною. Дитина сама підкаже, потрібна їй гойдалка чи пісочниця, каруселі чи будиночок. 

     Наступне питання, яке потрібно вирішити при купівлі обладнання для дитячої площадки - кількість дітей, що будуть одночасно баватись на площадці.  Адже якщо Ви поставите, наприклад, качалку-балансир, а дитина, в більшості випадків, бавиться сама на подвір’ї, то радість від використання такої качалки буде затьмарена необхідністю знаходження на ігровій площадці когось із дорослих. Ми б в такому випадку, рекомендували використання одномісних балансирів, тим більше, що по дизайну вони є різні та можна підібрати як для дівчаток, так і для хлопчиків.

     Якщо, припустимо, ви підбираєте обладнання для групи дітей, зверніть увагу на ті моделі, що можуть використовуватися одночасно декількома малюками. Це гірки, дво- та трьохмістні качелі та балансири, каруселі тощо.

     Окремим пунктом виділимо ігрові центри - спеціальні конструкції, що являють собою башні певної висоти, з приєднаним до них спортивно-розважальним знаряддям. В залежності від наявності місця для установки в одному ігровому комплексі можна поєднати від одної до шести башт, з’єднаних між собою містками, з гірками, качелями, гімнастичними елементами та пісочницями.

fwqtxmyw-xejxzkc.jpg

Вибір місця під дитячу площадку 

     Облаштування дитячої площадки справа доволі відповідальна. Прослідкуйте, щоб поблизу ігрового майданчика не було теплиці або вікна, тобто того, що можна випадково розбити. Якщо є, варто поставити в теплицю скло, що не б’ється або полікарбонат, а вікно загородити, наприклад сіткою - аби м’яч не розбив вікна і, відповідно, не поранив дитину. Заберіть зайві предмети, за які може зачепитися малюк.

     Ви маєте бути впевнені, що маленькі діти не зможуть вийти з площадки на проїжджу частину дороги. Краще всього поставити надійну огорожу та хвіртку, яку дитина не зможе відкрити, або надійно обгородити частину саду спеціально для дитини. Це може бути сітка чи дерев’яний паркан, але планки огорожі, в такому випадку, мають розташовуватися вертикально, а не горизонтально, щоб через паркан не можна було перелізти. На неогороджених ділянках дітей не можна ні на хвилину випускати з уваги. 

     Не встановлюйте дитячі гойдалки, гірку чи інше ігрове обладнання на камінь або бетон, нехай під ними буде трава, подрібнена кора або спеціальне м'яке покриття для дитячих майданчиків. Поблизу не має бути каміння, дротів та інших предметів, на які дитина могла б впасти.

     Окреме питання - дитяча площадка (особливо пісочниці) та домашні тварини. З точки зору гігієни дуже важливо накривати кришкою пісочницю, коли діти в ній не грають - тваринам може сподобатись використовувати пісочницю замість туалету.

Купівля та монтаж дитячої площадки

     Виробниками обладнання поділене на декілька вікових груп. Існує ігрове обладнання, що призначене для дітей віком від 3-х до 6-ти років, від 7-ми до 12-ти років чи універсальний дитячий майданчик, що включає в себе модулі для різних вікових груп. Підбирайте обладнання згідно вікової группи.

     Купуйте ігрове обладнання, яке відповідає вимогам правил безпеки; не беріться виготовляти ігрове обладнання самостійно, якщо у Вас немає необхідних навичок. Міцно закріплюйте ігрове обладнання та регулярно оглядайте його. Переконайтеся, що деревина добре відшліфована і покрита лаком. Втопіть цвяхи і шурупи в деревину. Особливу небезпеку становлять дитячі гойдалки - маленьких дітей необхідно пристібати до гойдалок спеціальними ременями або купувати гойдалки відповідно до віку з елементами безпеки, також дорослі мають стежити, щоб інші діти не підходили надто близько до гойдалок в очікуванні своєї черги погойдатися.

     Площадку під дитячий майданчик готують спеціально. Для початку необхідно максимально вирівняти поверхню майданчика. З метою безпеки під покриттям дитячого майданчика має бути покладена подушка з піску або гравію завтовшки 40-50см. Природно, для ігрової зони не використовується цегла, бетон або плитка. Також для дитячого майданчика не підходять сипучі матеріали - гравій дряпає руки і коліна, а пісок може потрапити в очі. Продається спеціальний відсів для дитячих майданчиків, який не має гострих граней і він не такий дрібний, як пісок. 

     Оптимальним варіантом покриття для самих маленьких є м'яка і пружна зелена трава. Для посіву вибирають стійку до витоптування, що володіє підвищеною густотою травосуміш, як для спортивних та універсальних газонів. Найбільш економічний варіант - земля з додаванням піску чи глини на щебеневій подушці - використовують тільки на спортивних майданчиках або як тимчасове покриття. 

     Найбільш популярні останнім часом - комфортні та довговічні мати з гумової крихти. Їх настилають впритул з допомогою кріпильних сталевих штифтів. Інший спосіб - гумове покриття "наливається" на весь майданчик за спеціальною технологією. Важливі переваги "наливних" виробів - рівна пружна поверхня без швів і гарна водонепроникність. Таке покриття можна вкладати на поверхню з будь-яким рельєфом, а в особливо небезпечних місцях посилити більш товстим шаром. Після дощу така "гума" швидко висихає і залишається чистою. Крім того, матеріал естетично виглядає і має безліч кольорів, що дозволяє спроектувати і гарний і безпечний дитячий майданчик.

Огорожі та зона відпочику для дорослих на дитячому майданчику

     Облаштовуючи дитячу площадку не забувайте про дорослих. Мінімально - лавочки для батьків немовлят, смітники. Не лишнім буде встановлення арки, огорожі - для остаточного оформлення ігрових майданчиків. Вони дозволяють батькам комфортно розташуватися на виділеній території поблизу своїх дітей.

     Секції огородження, лавки виробляють в двох-трьох варіантах з труб різного діаметру, що дозволяє підібрати вартість дитячого майданчика в цілому.  Обладнані таким чином площадки гармонійно вписуються в навколишній ландшафт. Садово-паркове обладнання з успіхом використовується багатьма дизайнерами. 

vrceaof123456.jpgВдалого вибору та швидкого ремонту! 
Ваш будівельний інтернет-магазин: журнал • портал • інтернет-магазин

 

Передрук матеріалів тільки з дозволу адміністрації сайту та з прямим посиланням на lvivbud.com.ua


Питання

21.04.13 20:37
А чи можете ви порекомендувати як облаштувати дитячий майданчик біля жилого девятиповерхового будинку? Я представляю ОСББ і ми плануємо встановити такий майданчик для наших дітей. І хотіли би вписатися в бюджет в 50-60 тис. грн, це можливо?

22.04.13 13:49
для Степана: 

спроектувати майданчик відносно легко: потрібні розміри самого майданчика. З врахуванням зон безпеки вам буде запропонований перелік ігрового обладнання. Уточніть також яка вікова група діток будуть бавитися на цій площадці (дошкільнята чи школярі)
За 50-60 тис грн можна встановити наступний перелік:
(вважаємо, що є і дошкільнята і школярики)
- дитячий ігровий комплекс "Вежа" (Т901) чи Гномик (Т802) - орієнтовно 21,95-22,95 тис. грн
- карусель Волошка (Т216) - 4,5 тис. грн
- гойдалка велика (Т404) - 4,9 тис. грн
- балансир великий (ТЕ213) - 2,2 тис. грн
- столик мухомор (ТЕ313) - 2,8 тис. грн
- гімнастичний комплекс Спорт або Юніор (9,5 або 7,5 тис. грн)
загально виходить: від 43,85 до 46,85 тис. грн. при потребі - огорожа, лавочки, урни
Врахуйте також витрати на монтаж - цемент, пісок, гравій

В будь-якому випадку ми запропонуємо вам перелік дитячого ігрового обладнання, що задовільнить вимоги по зонам безпеки та бюджету


Поставити питання

Ваше ім'я *
Вкажіть Ваш е-мейл, якщо хочете отримати на нього відповідь (бачить тільки адміністрація)
Вкажіть Ваш телефон для уточнень та відповіді (бачить тільки адміністрація) *
Питання *
Захист від роботів: введіть текст з малюнку *
CAPTCHA
я уважно прочитав та погоджуюсь з угодою про конфіденційність.

Назад к списку новостей

logo.gif