(032) 247-07-89, (067) 671-16-69
Пн-Пт 10.00-18.00

logo.gif

СТАТТІ

Паркани та огорожі з цегли, сітки, дерева, бетону

ueerz.jpgВ першу чергу треба визначитися зі стилем паркану. Дизайнери радять підбирати паркан, який буде відповідати головній споруді. Будинок з дерева краще за все буде виглядати в оточенні дерев'яної огорожі. До цегляних будинків більше підійдуть цегляні огорожі або комбіновані: цегла та метал. Будувати всю огорожу з одного і того ж матеріалу зовсім не обов'язково. Наприклад, найбільш "вразливу" частину огорожі (стовпчики, кути) можна зробити з найбільш міцного матеріалу, парадному в'їзду надати привабливість і естетичність, під стать дому, а межі з прилеглими територіями намітити сіткою або легким парканчиком.      

     Дуже важливо визначитися - глухим або "прозорим" буде ваш паркан.  Суцільний (глухий) паркан сховає від сторонніх поглядів і забезпечить усамітнення, знизить рівень шуму і зменшить запиленість всередині ділянки. Але є і недоліки: такий паркан відкидає густу тінь (що не дуже подобатися багатьом рослинам), і в цій тіньовій зоні селиться велика кількість садових шкідників. Крім того, суцільний паркан, що стоїть на шляху вітру, викликає різкий підйом повітряного потоку і потім його майже настільки ж різке зниження. У результаті утворюються вихори, що руйнують і грунт, і зелені насадження. А відгородитися від злодіїв тільки високим глухим парканом не вдасться - технології злочинного світу дозволяють подолати і такий бар'єр. А вибираючи "прозорий" паркан, ви зможете спостерігати і відслідковувати те, що відбувається навколо, чого не можна зробити за кам'яними глухими стінами. До того ж візуально такий паркан сприймається легше, а якщо є бажання відгородитися від сторонніх очей - за ковкою завжди можна розмістити лист напівпрозорого полікарбонату. Види парканів є різні, але про кожний з них є що сказати.   

Дерев’яний паркан 

derevyanny-zabor.jpgДерев'яний паркан залишається одним з найпопулярніших видів огорожі, адже переваги дерев'яної огорожі незаперечні - це доступна ціна, простота установки, можливість легкої заміни гнилих або зламаних елементів. Висоту огорож прийнято порівнювати з людським зростом, отже всі паркани умовно можна розділити на низькі (30-60 см), середні (до 1,5 м) і високі. Слід враховувати, що у дерев'яного паркану термін експлуатації істотно менше, ніж у заборів з інших матеріалів. Для продовження його "життя" необхідно регулярно здійснювати заходи щодо його збереження, покриваючи спеціальними антисептичними просоченнями та/або лакофарбовими засобами, причому у полакованого або пофарбованого паркану доведеться регулярно оновлювати лак або фарбу. Також, по можливості, слід оберігати такий паркан від дії підвищеної вологості та частих перепадів температур. Тим не менше, всі ці незручності з лишком окупаються перевагами дерев'яних парканів. Вигляд забору буде залежати від того, яку функцію паркану Ви бажаєте підкреслити: захисну, як огорожа, чи декоративну . Відкриті дерев'яні паркани можуть виконувати функцію огорожі, але при цьому не чинити перешкоди для спілкування з сусідами. Функцію надійного захисту від не прошених гостей зможе виконати суцільний дерев'яний паркан. А додати паркану додаткову декоративну функцію допоможе хвилеподібна лінія верху дерев'яної огорожі та, можливо, фігурні різьблені елементи.

Паркан із профнастилу 

ksrpckqprw.jpgВиробництво огорож з профнастилу в наш час є, напевно, найпоширенішим. Паркани з такого матеріалу відрізняються довговічністю, надійністю, в процесі експлуатації не вимагають особливого спеціального догляду. Мають привабливий зовнішній вигляд, завдяки полімерному покриттю сталі різних кольорів. За рахунок довгого терміну служби та особливої міцності цього матеріалу його часто використовують в будівництві котеджів та інших будівель. Завдяки термостійкості, виробництво огорож з профнастилу можливо в будь-яких регіонах з будь-якими кліматичними умовами. Плюси виготовлення огорож з профнастилу криються в самому матеріалі. Завдяки трапецієподібної формі гофри листа технологія парканів нескладна. Це дозволяє монтувати паркан будь-якої форми і розміру. При установці такого забору використовуються металеві стовпи, які бетонуються після вкопування в землю, і приварюються до них поздовжні лаги з металевих профільних труб. Після установки каркаса, всі металеві деталі піддаються грунтовці та фарбуванню, а після на них, за допомогою спеціальних саморізів по металу, кріпляться листи. Такий паркан відрізняється стійкістю до вітру, морозів, дощу. Завдяки грунтовці і фарбуванню листи не заіржавіють і не піддадуться корозії.

Паркан з сітки

gjwdm.JPGОгорожа з металевої сітки - найпростіший, доступний і універсальний. Продається багато всіляких сіток - різної ширини і довжини, з великим вічком і з дрібним осередком, чорних, оцинкованих або з вініловим покриттям. Найбільш практична сталева сітка з гальванічним цинковим покриттям: її не треба фарбувати щороку, вона не втрачає своєї декоративності (кольорове вінілове покриття з часом вигоряє на сонці, може розтріснутися від перепаду температури, особливо взимку). А ось неоцинковану сітку з тонкого дроту, особливо з дрібними осередками 10-15 мм, у жодному разі не можна використовувати для забору - її не захистить від корозії ніяка фарба, і вже років через три вона проржавіє наскрізь. Для натягу сітки встановлюють стовпи-стійки, з інтервалом не більше трьох метрів. Найчастіше для цього використовують металеві труби і сталевий куточок. Звичайно, металевий стовп обов'язково проржавіє, але не так скоро, як сітка, яка, за найскромнішими підрахунками, прослужить не менше двадцяти років. Залежно від грунту іноді доводиться заливати стовпи в бетон. Кутові стійки зміцнюють підкосами, так як вони несуть максимальне навантаження. Таким же чином укріплюють стійки для хвіртки і воріт.

Паркан з цегли         

naylcuzz zfxcwc.jpgВ порівнянні з дерев'яним парканом, цегляний паркан довговічніший і здатний простояти не менше п'ятдесяти років, якщо використовувався хороший розчин і якісну цеглу, якщо кладка виконана на професійному рівні, і експлуатація огорожі відбувається при нормальних умовах. Зменшити термін служби цегляної огорожі, здатні такі обставини, як автомобільні вихлопи у разі близькості до дороги, низьке місце розташування паркану, в результаті чого він часто виявляється у вогкості або тумані. Його перевага ще і в тому, що він не вимагає особливого обслуговування - такий паркан не потрібно фарбувати, покривати лаком тощо.  Цегляний паркан можна облицювати, але роблять це вкрай рідко. Оздоблення гранітом або мармуром обійдеться недешево, до того ж мармур дуже недовговічний. Однак облицювання має свої переваги: при кладці можна використовувати недорогі сорти цегли, або керамзитобетонні блоки, оскільки кладка буде надійно укрита від агресивного атмосферного впливу шаром облицювання. Зрозуміло, що цегляний паркан, це не найдешевший варіант огорожі, дозволити який можуть собі досить забезпечені люди. Проте і у них часто виникає необхідність іноді скоротити витрати. Це можна зробити, але тільки на шкоду якості. Можна спорудити паркан не в цеглу, а в півцеглини, зробити його нижче, або заощадити на фундаменті: замість бетонованою траншеї, через кожні 3 метри, зробити ями під стовпи, пробравши між ними канавку глибиною 50 см. У канавку укладається основа для цегли - швелер N140. Міцність досить висока, але підкоп під такий паркан зробити зовсім нескладно.

Металічні та ковані паркани     

itvsjso yrzwqx.jpgСеред металевих виробів розрізняють зварні конструкції, ковані решітки, козирки, металеві огорожі з профнастіла тощо Серед усіх металевих виробів, найбільш красивими і дорогими є, звичайно, ковані паркани, козирки, решітки. Зварні паркани придбали на сьогоднішній день непогану популярність завдяки їх численим перевагам. Перш за все, зварні огорожі довговічні завдяки своїй стійкості на механічні та природні ушкодження. Ще важливо і те, що подібні паркани не потребують постійного догляду. Зварні паркани досить міцні і до того ж естетичні, дуже гармонійно впишуться в дизайн вашого двору. З естетичної точки зору подібний паркан користується кращою популярністю, ніж будь-які інші види суцільних парканів, крім цегляних. Зварні паркани виконуються в заводських умовах, встановлюються на металеві та цегляні стовпи на ділянці. Красиві ковані форми забору, зі стилем і малюнком складають неперевершене співвідношення з воротами та хвірткою, є, як предмет гордості господаря. Кований паркан - є не тільки надійною охороною, а й твором мистецтва. У кованих парканах відмінно поєднуються повітряні і легкі композиції, з характерною міцністю і почуттям досконалої захищеності.  

Живий паркан

ohjhu cskils.jpgПродумана жива огорожа не тільки приголомшливо красива, але і служить прекрасним огородженням території. Буйна рослинність може бути більшою перешкодою, ніж звичайний дерев'яний паркан.  "Зелений" паркан забезпечить і надійний захист від сторонніх очей, допоможе уберегти ділянку від вітру. Не дарма упоперек сільськогосподарських полів спеціально садять вітрозахисні смуги з дерев. Якщо ви хочете оформити зовнішню межу ділянки, швидше за все, необхідні саджанці досить високих чагарників, зазвичай висота такої огорожі підтримується на рівні двох-трьох метрів. Бажаної форми можна добитися регулярною стрижкою. Для зеленої стіни ідеально підходить верба, годяться калина, дерен, ліщина, жимолость звичайна і жимолость татарська, деякі види бузку, золота смородина тощо. Для високої колючої огорожі пасуватимуть глід і барбарис звичайний. Зовсім глухий паркан виходить з посадок верби або глоду, якщо в міру зростання переплітати їх гілки.        
                                     Плануючи огорожу, врахуйте ще кілька нюансів: 

- Висота. Якщо Ви приділяєте велику увагу безпеці ділянки і хочете максимально закрити сад від сторонніх очей, то можна встановити капітальні стіни від 3 до 5 м заввишки. Проте в установці капітальних стін потрібно врахувати кілька важливих факторів. По-перше, норми, встановлені законом: глухі стіни можна поставити тільки з боку фасаду будівлі і сторони, що межує з проїжджою частиною. Забір між сусідніми ділянками повинен бути «прозорим», щоб уникнути затінення і не повинен перевищувати 150 см. По-друге, не встановлюйте занадто високі капітальні стіни на маленьких ділянках, сад буде здаватися менше і більш замкнутим. Особливим видом садових огороджень можна вважати "живий паркан".  

- Освітлення. Якщо закласти в проект освітлення - ви отримаєте прекрасну огорожу, що не затіняє, а навпаки, відкриває горизонти вашої ділянки. Світильники будь-які не підійдуть, використовуйте для цих цілей тільки паркові світильники з підвищеним ступенем захисту.

І на останок хотілося б додати - не бійтеся міксувати, додавати "родзинки" та комбінувати.


Вдалого вибору та швидкого ремонту!  
Ваш будівельний інтернет-магазин: журнал • портал • інтернет-магазин

 

Передрук матеріалів тільки з дозволу адміністрації сайту та з прямим посиланням на lvivbud.com.ua


Питання

23.04.12 0:23
Потрібно профнастил,червоного кольору, розмір листа 1170*1500*0,5 (чи не так?) для валаштування огорожі дачі довжиною 40мп.

23.04.12 13:44
Для Олеся: яка має бути висота хвилі профнастилу? Очікуйте на дзвінок консультанта Інтернет-Магазину.

19.03.13 19:42
Як придбати матеріал для живої огорожі

20.03.13 10:45
для Наталії: в фірмі, що спеціалізується на саджанцях.


Поставити питання

Ваше ім'я *
Вкажіть Ваш е-мейл, якщо хочете отримати на нього відповідь (бачить тільки адміністрація)
Вкажіть Ваш телефон для уточнень та відповіді (бачить тільки адміністрація) *
Питання *
Захист від роботів: введіть текст з малюнку *
CAPTCHA
я уважно прочитав та погоджуюсь з угодою про конфіденційність.

Назад к списку новостей

logo.gif