(032) 247-07-89, (067) 671-16-69
Пн-Пт 10.00-18.00

logo.gif

СТАТТІ

Причини виходу кондиціонера з ладу

dvtaaic msiwot wiixusdiyeor c yong2.jpg

     Настало літо, і в перші спекотні вихідні ви, прогулюючись з візком по улюбленому гіпермаркету з метою купити щось приємне, на одному із стелажів побачили кондиціонер! Ви давно мрієте про те, щоб температура у вашій квартирі в сонячний день була хоча б нижче +30° і вночі можна було б спокійно спати. 
     Ви дивитеся на ціну кондиціонера (1600-2000 грн. для кімнати 18-25 м. кв.) і вирішуєте його купити ...  У мріях ви вже відпочиваєте у прохолоді та навіть не уявляєте, що ви купили і що ви переживете...  Тепер про наслідки, які можуть настати (і швидше за все настануть). 

1) Монтаж кондиціонера:

       Варіант перший (довготривалий). Ви купуєте дешевий кондиціонер, оформляєте заявку на дешевий монтаж (вартість монтажу разом з матеріалами буде складати приблизно 700-900 грн), після оплати монтажу з'ясовується, що монтажники можуть приїхати встановлювати кондиціонер через 3 тижні і ви погоджуєтеся. Монтажники приїжджають (але десь через місяць-півтора) і встановлюють вам кондиціонер. Ваші витрати 2500-2900 грн і півліта спеки в очікуванні монтажу.            
     Варіант другий (дорогий). Ви купуєте кондиціонер, дізнавшись про терміни встановлення, вирішуєте від нього відмовитися. Приїхавши додому, ви починаєте шукати в інтернеті "встановлення кондиціонера" та обдзвонювати кліматичні фірми з наступними словами: «Я вже купив кондиціонер. Чи можете ви мені його встановити?». У 95% випадків вам відмовлять (сезон, монтажники розписані на тиждень наперед), в 4% випадків вам назвуть ціну, від якої ви відмовитеся і, нарешті, в 1 випадку з 100 ви знайдете спеціалістів, які приїдуть в прийнятні терміни і встановлять ваш багатостраждальний кондиціонер за ціною десь у 1500 грн. (а куди вам залишається діватися?). З гарантією теж не завжди зрозуміло, скоріше її зовсім не буде, а в кращому випадку вам залишать номер мобільного телефону, по якому ви в разі потреби зможете подзвонити. Після того, можливо, хтось до вас і приїде - але тільки за ваші кошти. Ваші витрати 3100-3500 грн, близько тижня пошуку монтажників  та тижня очікування монтажу.                        
     Тепер розглянемо вірогідність поломки вашого кондиціонера. Слід зауважити, що вірогідність ця досить велика, оскільки в кондиціонерах за 2000 грн. навряд чи будуть якісні комплектуючі. Будьте готові до того, що теплообмінник в такому кондиціонері буде не з алюмінію, а з алюмінієвої фольги, товщина стінок трубок теплообмінника в кілька разів менше потрібної, корпус зовнішнього блоку буде зроблений з тонкого пластику, і доповнить цей ансамбль компресор невідомого походження ... Щодо монтажу - то чим дешевше монтажні роботи, тим неякісніші матеріали вам закладуть у систему. Тут і мідні труби можуть бути не ті, і кількість фреону невідповідна і багато чого іншого, на чому можуть зекономити монтажники. 
     Отже, радимо заздалегідь приготуватисяся до того, що ваш кондиціонер скоріше за все відпрацює не більше одного сезону. А вихід вашого кондиціонера з ладу після закінчення гарантійного терміну - і зовсім буде закономірністю, так як його комплектуючі не передбачають більш тривалої роботи. Вартість ремонту обійдеться в суму, що перевищує суму, за яку ви купували кондиціонер, і в результаті, через 1-1,5 року ви купите новий кондиціонер. Воно того варте?

Про що слід пам’ятати ! Від якості монтажу на 90% залежить безвідмовність і довготривалість роботи кондиціонера. 
А ще монтаж буває стандартним та нестандартним. 
     Під стандартним монтажем кондиціонера мається на увазі установка зовнішнього блоку кондиціонера під вікном, так, щоб верхній край блоку був нижче рівня підвіконня; внутрішній блок кондиціонера встановлюється на стіні, що примикає до стіни з вікном, на відстані 50 - 100 см від цієї стіни. Комунікації (траса) між зовнішнім і внутрішнім блоком (силовий кабель, міжблочний кабель, мідні трубки, дренажна трубка) прокладаються наступним чином: всередині приміщення міжблочні комунікації укладаються в декоративний пластиковий короб білого кольору (понад 50 см короб оплачується додатково). Короб кріпиться до стіни під нахилом в 5-10 градусів для зливу конденсату. Товщина зовнішньої стіни, через яку прокладаються комунікації, не перевищує 95 сантиметрів. Зовні будинку комунікації розташовуються уздовж стіни до зовнішнього блоку, при цьому кріплення зовнішніх комунікацій до стіни і їх укладання в пластиковий короб не передбачені. Загальна довжина комунікацій (траси) між зовнішнім і внутрішнім блоками становить не більше 5-х метрів. Дренажна труба для зливу конденсату виводиться в загальний отвір для комунікацій назовні на 10 - 20 см. Силовий кабель укладається в декоративний короб білого кольору, розміром 16х16 або 17 х 17 мм і довжиною до 2 м. До силового кабелю кріпиться електрична вилка. Прокладання силового кабелю від внутрішнього блоку кондиціонера до електричного розподільного щитка провадиться силами і засобами замовника. У середньому тривалість робіт становить приблизно 3 години. До початку встановлення кондиціонеру необхідно забезпечити вільний доступ до вікна, з якого буде здійснюватися монтаж зовнішнього блоку і можливість повного відкриття цього вікна (це вікно має бути без грат); доступ до ділянки стіни, на якій буде здійснюватися монтаж внутрішнього блоку і магістралей.
     Нестандартний монтаж (встановлення) кондиціонерів - монтаж з урахуванням додаткових вимог і побажань Замовника. До нестандартного монтажу кондиціонерів належить: установка зовнішнього блоку збоку від вікна або над вікном (при цьому потрібно враховувати можливість доступу до нього при проведенні сервісного обслуговування), кріплення зовнішніх комунікацій до стіни або їх укладання в пластиковий короб, збільшення загальної довжини комунікацій (понад 5-ти метрів), в цьому випадку, для забезпечення нормального функціонування кондиціонера, можливо необхідна дозаправка кондиціонера холодоагентом (фреоном). Виробництво штроб в стіні (поглиблення в стіні) для подальшої прокладки внутрішніх комунікацій, виробництво спеціальних кронштейнів під зовнішній блок,  демонтаж і монтаж вагонки, вбудованих шаф, зняття склопакетів. Будь-які відхилення від стандартної установки кондиціонера призводять до підвищення вартості робіт.   

2) Профілактика кондиціонера  

qxdlwpjxzyuo.JPG     Будемо вважати, що ви вже встановили кондиціонер та успішно ним користуєтесь. Щоб запобігти видоду кондиціонера з ладу, не забувайте про основний момент - для спліт-системи експлуатація без профілактики з великою ймовірністю призведе до серйозної поломки вже через 2 - 3 роки. Ця особливість властива як недорогим моделям - від LG, Samsung, так і елітним - від Daikin, Mitsubishi, Fujitsu. Різниця між ними в тому, що в дорожчих моделях більше ступенів захисту від неправильної експлуатації і такі кондиціонери просто "відмовляться" включатися навіть при незначному відхиленні від нормального режиму роботи.
Забруднення фільтрів внутрішнього блоку. Ці фільтри являють собою звичайну дрібну сітку й розташовані під передньою панеллю, через яку втягується повітря. Вони призначені для затримання пилу, що перебуває в повітрі й захищають від неї не тільки мешканців кімнати, але й радіатор внутрішнього блоку. По суті, кондиціонер працює як порохотяг, а фільтри відіграють роль пилозбірника. Для очищення фільтрів досить промити їх у теплій воді і декілька хвилин просушити. В інструкції з експлуатації завжди докладно розповідається про те, як це зробити. Мити фільтри, як правило, необхідно один раз на два - три тижні, в іншому ж випадку - зменшиться обдування радіатора внутрішнього блоку, як наслідок, повітря в приміщенні буде гірше охолоджуватися. Крім цього порушиться режим роботи холодильної системи, що може привести до обмерзання мідних трубопроводів. У цьому випадку, при вимиканні кондиціонера лід почне танути, і з кондиціонера буде капати вода. Надалі, при сильно забруднених фільтрах, можливе засмічення дренажної системи грудками пилу й тоді вода з кондиціонера поллється струмком. В окремих випадках на пластинах радіатора наростає такий шар бруду, що його можна видалити тільки за допомогою сильнодіючих хімічних очисників. Зауважимо, що чищення фільтрів не входить в стандартне гарантійне обслуговування і має виконуватися споживачем (так само як заміна мішків у пилососі) відповідно до вимог інструкції з експлуатації. 
Витік фреону. Другою за поширеністю причиною виходу кондиціонера з ладу є нормований витік фреону. Нормований витік (близько 6 - 8% на рік) відбувається завжди, навіть при самому якісному монтажі - це неминучий наслідок з'єднання міжблочного трубопроводу шляхом розвальцьовування. Для компенсації кондиціонер необхідно дозаправляти фреоном кожні 1,5 - 2 роки. Якщо дозаправлення не проводити більше двох років, то кількість фреону в системі впаде нижче допустимого рівня, і це буде мати сумні наслідки для кондиціонера: компресор при роботі охолоджується фреоном і при його недостачі можливий перегрів. А вартість заміни компресора складає близько половини вартості нового кондиціонера. Перші ознаки зменшення кількості холодоагенту в системі - утворення інею або льоду на штуцерних з'єднаннях зовнішнього блоку (це місце, куди приєднуються мідні трубки), а так само недостатнє охолодження повітря в приміщенні (різниця температур на вході і виході внутрішнього блоку повинна становити не менше 8 - 10 °С). У випадку появи подібних проявів, необхідно виключити кондиціонер і звернутися в сервісну службу для усунення несправності. 
Робота кондиціонера в зимовий час. Ще одна особливість побутових кондиціонерів - практично всі моделі не адаптовані до роботи в зимовий час, тобто нижня межа температури зовнішнього повітря становить від -5 ° С до +15 °С для різних моделей. Необхідність в кондиціонері, що працює круглий рік може виникнути в двох випадках. По-перше, коли потрібно охолоджувати приміщення не тільки у літній, але й у зимовий час, наприклад приміщення з великою кількістю тепловиділяючої техніки (серверні, комп'ютерні зали тощо), оскільки охолодження такого приміщення за допомогою припливної вентиляції приведе до неприпустимого зменшення вологості повітря. По-друге, у випадку обігріву за допомогою кондиціонера в зимовий час. Однак таке використання кондиціонера не завжди виправдано, оскільки навіть будучи адаптованим до зимових умов, при температурі зовнішнього повітря -20 ° С, продуктивність (потужність) кондиціонера падає в три рази в порівнянні з номінальною. Експлуатація неадаптованого кондиціонера в холодну пору року в першу чергу зменшує робочий ресурс компресора. Крім цього при включенні кондиціонера в режим охолодження конденсат (вода), що утворюється у внутрішньому блоці, не зможе текти по дренажній трубці назовні через крижані пробки. У результаті, через півгодини після включення, вода із внутрішнього блоку поллється прямо в кімнату. Висновок: використання кондиціонеру для обігріву виправдане тільки в період межсезоння (восени та навесні), а включати кондиціонер, навіть інверторний, при зовнішній температурі -5 °С - абсолютно не варто. Краще купіть обігрівач. 

3) На чому можна заощадити купуючи кондиціонер:  

noyzohbh.jpg - Якщо ж хочете отримати реальну економію, купуйте кондиціонер в грудні, січні. Взимку можна розраховувати на певні знижки і, безумовно, кращих монтажників. А якщо в квартирі робиться ремонт, кондиціонер краще ставити до початку чистової внутрішньої обробки, але в будь-якому разі це варто зробити в лютому-березні.  
 - Добротні моделі минулих років, теж продаються зі знижками. Їх надійність не поступається новим модифікаціям, лише додаткові функції можуть бути простіше.  
 - Купівля кондиціонера, що працює тільки на холод (якщо кондиціонер не планується використовувати як пристрій для обігріву) також допоможе заощадити деяку суму.  
 - Монтаж кондиціонера по найбільш економічній схемі (необхідно проконсультуватися з монтажною службою про всі плюси і мінуси такого варіанту). 
 - Замість встановлення декількох дешевих кондиціонерів по всій квартирі придбайте один кондиціонер з хорошим співвідношенням ціна-якість і встановіть його ... у спальню. Все-таки в спальні люди проводять 1/3 свого життя. А нормальний сон гарантує відмінний настрій і хороше самопочуття. Прохолодний куточок - це порятунок в літню спеку! Навіть один кондиціонер допоможе Вам пережити спеку. Наявність працюючого кондиціонера відчутно у всій квартирі. Перевірено!


Вдалого вибору та швидкого ремонту!  
Ваш будівельний інтернет-магазин: журнал • портал • інтернет-магазин

 

Передрук матеріалів тільки з дозволу адміністрації сайту та з прямим посиланням на lvivbud.com.ua

Питання


Поставити питання

Ваше ім'я *
Вкажіть Ваш е-мейл, якщо хочете отримати на нього відповідь (бачить тільки адміністрація)
Вкажіть Ваш телефон для уточнень та відповіді (бачить тільки адміністрація) *
Питання *
Захист від роботів: введіть текст з малюнку *
CAPTCHA
я уважно прочитав та погоджуюсь з угодою про конфіденційність.

Назад к списку новостей

logo.gif