(032) 247-07-89, (067) 671-16-69
Пн-Пт 10.00-18.00

logo.gif

СТАТТІ

Радіатори для опалення. Види, типи, вибір

radiator-bimmetal.jpg

Радіатори не потечуть, якщо основним критерієм при виборі приладу для Вас є те, наскільки вони адаптовані до конкретних умов експлуатації, та які обмеження на їх застосування є у кожному конкретному випадку.  

Основними проблемами, що виникають при експлуатації опалювальних приладів є: 
- Корозія внутрішньої поверхні 
- Хімічна і електрохімічна корозія 
- Гідравлічні удари 
- Газоутворення в алюмінієвих радіаторах 

У всьому світі прийнята двотрубна система опалення - по одному трубопроводу теплоносій підводиться до приладів, по другій - відводиться. Це так зване паралельне підключення приладів. В Україні, як і в країнах пост-радянського простору, в переважній більшості випадків система опалювання - однотрубна, з послідовним підключенням приладів. Тому для забезпечення необхідної тепловіддачі, сполучених таким чином приладів, необхідно забезпечити велику масову витрату теплоносія в одиницю часу, що тягне за собою підвищення характеристик, як по тиску, так і по температури. Іншим недоліком однотрубної системи є її важке регулювання, оскільки зміна параметрів роботи одного приладу спричиняє за собою зміни в роботі інших. Двотрубна система цього недоліку позбавлена. Застосування однотрубної системи спричиняє за собою використання опалювальних приладів з великим запасом по міцності і з малим гідравлічним опором.,  

Ще одним з важливих моментів при експлуатації системи опалення є вимога, за яким вона повинна бути постійно заповнена водою. Корозійні процеси в системі заповненої повітрям йдуть набагато інтенсивніше. Запуск системи опалення має вироблятися плавно, з поступовим наростанням тиску (включення циркуляційних насосів за допомогою перетворювачів частоти). Недотримання цієї умови при запуску системи дуже часто приводить до гідравлічних ударів, які просто знищують радіатор  

Основні види опалювальних приладів : 

hfbqqtvu ygmmxbqwf.jpg1. Панельні радіатори (конвектори) - прилади з переважно конвекційним випромінюванням. Це, в основному, продукціяKermi, Demrad, DeLonghi, Purmо, і ще не менше двох десятків виробників даних виробів. Висока тепловіддача на одиницю об'єму, доступні ціни, гарний зовнішній вигляд зробили ці прилади найбільш використовуваними в світі.  

Ці радіатори бездоганно хороші для коттеджного будівництва з автономними котельними, можуть використовуватися в багатоповерхових будівлях з автономними тепловими пунктами. Проте ці радіатори не переносять гідравлічних ударів і вимагають високої якості теплоносія, що практично закриває їм дорогу в існуючу міську забудову. В даний час ряд європейських заводів (Kermі та інші) почали випускати конвектори заввишки до 300 мм з товщиною стінки водяної сорочки до 2 мм, що дозволить використовувати їх і в наших міських системах опалення. 


evtgsebwm bqlnupscg.JPG2. Сталеві трубчасті радіатори. відрізняються від панельних перш за все своєю конструкцією, вони складаються із сталевих секцій, і за зовнішнім виглядом нагадують гармошку. Серед продукції присутні Arbonia, Zehnder, Kermi, КЗТО(Росія), радіатори італійського виробництва. Сталеві трубчасті радіатори мають різні дизайнерські рішення і чудово вписуються в будь-який інтер'єр, також відмінно протистоять підвищеному тиску в системі центрального опалення. Радіатори даного типу розроблено спеціально для багатоповерхового будівництва. Вони мають робочий тиск 10 атм і обпресувальні 15 атм, при товщині стінок секцій 1,2-1,5 мм. Витримування високого тиску в 15 атм дозволяє протистояти перепадам тиску в опалювальній системі. У багатоповерхових будинках встановлюються сталеві трубчасті радіатори вітчизняного виробництва або виробництва Росії, оскільки вони виготовлені з урахуванням вимоги вітчизняних систем опалення. Це сталеві радіатори із спеціально підготовленої до вітчизняній системі опалення внутрішньою поверхнею, і дозволяє витримувати перепади тиску в системі і протистояти корозії внаслідок поганої якості теплоносія. 


qsxadko qlrxbxqjp.jpg3. Чавунні радіатори. Практично несприйнятливі до поганої якості теплоносія, що визначає і досить тепле відношення до них вітчизняного споживача. Якщо ж взяти до уваги наявність на ринку продукції заводів Demrad, Ferroli, DemirDokum (Ridem) з високою якістю литва і досконалим дизайном, в тому числі і ретро, при відносно невисокій ціні, то інтерес до них буде і далі високим. Дизайн вітчизняних радіаторів і їх конструкція в останні декіілька років також радикально змінилися.   

  Але, на жаль, гідравлічні удари чавунні радіатори, у тому числі й вітчизняні, переносять погано і це треба враховувати при їх виборі. Вітчизняні радіатори, на відміну від імпортних, вимагають обов'язкової протяжки міжсекційних з'єднань перед установкою та додаткове фарбування їм, явно не зашкодить, причому в експлуатації процедуру фарбування доведеться повторювати і не раз.   


fgevomtkrj twcyyffeu.jpg4. Алюмінієві радіатори. Алюмінієве литво, секційна конструкція, мала вага, висока тепловіддача привертає увагу як фахівців, так і конкретних споживачів. Алюмінієві радіатори випускаються в двох варіантах:  литі алюмінієві радіатори, де кожна секція відливається як цілісна деталь та екструзійні радіатори, де кожна секція складається з трьох елементів, сполучених механічно один з одним. Герметизація з'єднань здійснюється або елементами ущільнювачів або через клейове з'єднання. Причому, в більшості випадків, збірка секцій виконується у вигляді блоків з 2, 3 і більше секцій.  З урахуванням нашої специфіки опалювальних систем є моделі, розраховані на високий тиск.
На ринку присутні в основному італійські фірми, такі як Fondital, Sira (Alux), Global, IPS.   
    Основною проблемою при їх експлуатації є необхідність у підтримці значення РН (кислотність теплоносія) у досить вузькому діапазоні, що в існуючій міській забудові проблематично. 


tawlrxrqprs evxgcxzaf.JPG5. Біметалічні радіатори. Незважаючи на алюмінієвий вигляд їх все ж слід вивести в особливу групу радіаторів, що прекрасно акліматизувалися в Україні. Конструкційно такі радіатори складаються з двох "шарів" металу - зовнішня сторона - алюмінієва, для 
максимально швидкої віддачі тепла в приміщенні, а внутрішня - зі сталі чи міді. Завдяки тому, що контакт теплоносія з алюмінієм зведений практично до нуля, відпадає вимога до рН теплоносія, а запас міцності перевищує всі можливі тиску в системі багато разів. Для систем опалення, де в газовому котлі стоїть сталевий теплообмінник можна порекомендувати біметалічні радіатори зі сталевим внутрішнім шаром, для котлів з мідним теплообмінником відповідно варто придбати мідні біметалічні радіатори.
Основний недолік таких радіаторів - вони не терплять "перегрівання", оскільки метали мають різні коефіцієнти розширення. Також при покупці варто звернути увагу на ціну біметалічного радіатора - вона не може бути нижча від алюмінієвих чи сталевих.


rloeentba mwtdrzjcq.jpg6. Конвектори, що вбудовуються в підлогу. Сучасні архітектурні рішення зі скляними стінами, панорамними вікнами не залишають місце для традиційних опалювальних приладів. При таких дизайнерських рішеннях звичайні радіатори виглядають, як мінімум, не естетично. Тому в останні 5-10 років спостерігається різке збільшення як попиту, так і виробництва вбудовуваних приладів. В Україні представлені конвектора Jaga, Mollenhof (більш дорогі моделі), та   FanCOil, Polvax  як аналог, що не поступається їм у якості. Цікавою особливістю у таких радіаторах є те, що вбудовуються вони не тільки в підлогу, але й у підвіконня чи сходи. До того ж завдяки своїм конструкційним особливостям можуть виконувати роль не тільки радіатора, але й теплової завіси, а це означає, що через ваші вікна тепло тікати не буде, а саме шкло не буде "пітніти". З точки зору дизайну таким радіаторам також є чим зачипити споживача - вибір форм і колірних рішень решіток величезний, а отже і підібрати власне ваш варіант зовсім не важко, а якщо необхідно змінити дизайн - міняти будете лише решітку, що суттєво економніше. ніж повна заміна радіатора.  


cxmjkbafm pxhcgindv.jpg7. Плінтусні конвектори. Це опалювальні прилади нового покоління, що прийшли на зміну радіаторам опалення. По принципу дії такі радіатори схожі з принципом дії теплої підлоги. Панелі незначного розміру розташовуються уздовж  нижньої частини стін приміщення, займаючи при цьому незначний простір (не більше 10 см по глибині і 20-25 см по висоті). Лицьова і верхня панель корпусу виготовлені з алюмінію, що забезпечує високу рівномірну тепловіддачу по всій довжині обігрівача.  Побудована на базі плінтусних конвекторів система обіргіву дозволяє швидко прогріти підлогу, нижню частину об'єму приміщення. Принцип роботи плінтусної системи опалення виключає непрогрітий, застійні зони в об'ємі приміщення, запобігає виникненню вогкості і появи на стінах приміщення конденсату (грибка, плісняви), ідеально підходить для обігріву приміщень з високими стелями і значною площею скління, заміських будинків, критих басейнів тощо. Низька лінійна щільність теплового потоку елементів системи дозволяє розміщувати меблі без побоювання утворення перегрітих ділянок при затіненні опалювального приладу. 

jfmezszgk.jpg8. Конвектори на сталевих трубах із сталевим обребренням (типу УНІВЕРСАЛ чи КОМФОРТ). В даний час це самий використовуваний опалювальний прилад при капітальному будівництві, призначений для установки в системах водяного і парового опалення житлових, громадських та промислових будівель з температурою теплоносія до 150 ° С і надлишковим робочим тиском до 10 бар. 
В даний час такі конвектори широко використовуються в новобудовах, оскільки приваблює, в першу чергу, його відносно невисока ціна (у варіанті без терморегулятора). Але власне по цій же причині, новосели все ж частіше вдаються до заміни їх на більш досконалі, цікавіші типи опалювальних приладів.
Але все ж таки за своїми технічними параметрами конвектори на сталевих трубах із сталевим оребренням все ж надійні та довговічні, та користуються популярністю при їх невигадливому і простому зовнішньому вигляді.      


Вдалого вибору та швидкого ремонту!  
Ваш будівельний інтернет-магазин: журнал • портал • інтернет-магазин

 

Передрук матеріалів тільки з дозволу адміністрації сайту та з прямим посиланням на lvivbud.com.ua

Питання

10.09.13 13:26
як довго чекати на чавунні радіатори Ретро виробництва Демрад?

10.09.13 15:28
мінімум місяць, півтора, залежить від Турецького виробника

12.09.14 15:15
Як швидко можна приббати біметалеві секційнв радіатори:
1х10 секцій
2х8 секцій


Поставити питання

Ваше ім'я *
Вкажіть Ваш е-мейл, якщо хочете отримати на нього відповідь (бачить тільки адміністрація)
Вкажіть Ваш телефон для уточнень та відповіді (бачить тільки адміністрація) *
Питання *
Захист від роботів: введіть текст з малюнку *
CAPTCHA
я уважно прочитав та погоджуюсь з угодою про конфіденційність.

Назад к списку новостей

logo.gif