(032) 247-07-89, (067) 671-16-69
Пн-Пт 10.00-18.00

logo.gif

СТАТТІ

Підвісна стеля типу Армстронг: види, типи, виробники

hopsj tcv.jpgВ офісах, супермаркетах та у інших  громадських будівлях широко застосовується модульна підвісна стеля з мінеральними плитами, які в нас, найчастіше називають Armstrong. Легкість та швидкість монтажу, можливість поєднати дизайн та технічні характеристики і, як наслідок, поєднати приємний зовнішній вигляд та приховати всі комунікації та нерівності - всі ці вищенаведені якості дозволили цьому виду стелі завоювати всесвітню популярність.

Хоча в дійсності під цією назвою "підвісні стелі типу Армстронг" продаються товари різних виробників: бюджетні стелі китайського виробництва, економічні німецькі модульні стелі AMF, оригінальні англійські стелі Армстронг (Armstrong). Серед яскравих переваг такої стелі - відсутність потреби в вирівнюванні-шпаклюванні-фарбуванні. Також до переваг можна віднести і можливість закрити комунікації, в той же час не закріваючи доступ до них.  

Об’єднує всі ці стелі типу Armstrong спосіб монтажу: на каркас з профілів кладеться плита, утворюючи комірки. Розмір "комірок" під плити, які можуть бути зібрані з цього профілю, становить 600 x 600 мм або 600 x 1200 мм та відповідають розмірам плит.  Отже, ця стеля - це своєрідний конструктор, що дозволяє зібрати як бюджетний варіант для невеликого офісного приміщення, так і спеціалізований проект, враховуючи вимоги замовника за акустикою та дизайном. При виборі  власне вашого варіанту слід відштовхуватися від наступних параметрів: властивостей профілю, з якого буде зібраний каркас та властивостей плити, що буде покладена на каркас.


Профіль для підвісної стелі Armstrong

dobvjyx.jpgКаркас складається з пристінного кутника, що монтується по периметру приміщення та направляючих довжиною 600 мм, 1200 мм та 3600 (3700) мм - в залежності від виробника. Ширина направляючих буває 15 чи 24 мм, найчастіше використовують профіль шириною 24 мм.

Кріплення каркаса до чорнової стелі здійснюється за допомогою підвісів, що складаються із сталевих тяг (спиць) двох видів та самозажимної пластини - пружини. Завдяки поєднанню різної довжини спиць є можливість опустити стелю від 7-10 см до майже 2-х метрів. 

Слід зауважити, профіль необхідно підбирати в залежності від ваги плити.

Так, наприклад, профіль виробництва Китаю використовується виключно для застосування з тонкими (6-8 мм) та легкими плитами також виробництва Китаю, оскільки більш важку плиту такий профіль просто не витримає. Слід зауважити, що китайський профіль для підвісної стелі має характерний біло-сіруватий колір. Перевагою такого профілю є його ціна.

Полегшений профіль від Російського виробника Албес підійде і під китайську плиту і під плити для стелі економ-класу (товщиною 13-15 мм) від АМФ  (Filigran (Філігран), Planet (Планет), Trento (Тренто) та Orbit (Орбіт)) та Армстронг (Bajkal (Бйкал) і Oasis (Оазис)). До того ж він має чистий білий колір та ззовні нічим не відрізняється від дорожчих аналогів. 

Для більш важких плит Німецького чи Англійського виробників слід використовувати або стандартний профіль Албес, або оригінальний профіль Armstrong чи  AMF  - такі профіля розраховані на високе навантаження відповідно до плит, що планують на них поставити. Не оминемо увагою і кольорові профіля - дзеркальні чи кольору металік.         


Плита для підвісної стелі типу Армстронг

 Якщо ви встановлюєте підвісні стелі у звичайний офіс, то, залежно від класу офісного приміщення, вибирайте дизайн поверхні плити. Бля бюджетного варіанту згодиться і китайська плита, хоча вона і не позбавлена недоліків. В звичайний офіс чи магазин підійде бюджетна плита від АМФ чи Армстронг, серед пропонованих варіантів можна вибрати за дизайном, відповідно до стилю приміщення. Якщо ж ви плануєте встановлювати стелі в медичних або дитячих установах, то в першу чергу необхідно звернути увагу на гігієнічні властивості плит для підвісної стелі, як мінеральних, так і металевих, що бувають на видимій чи прихованій системі монтажу. А в разі кінотеатрів, концертних залів або подібних приміщень, де потрібна хороша акустика, без плити з акустичної серії не обійтися. Хоча завдяки виробникам окремі види плит можуть поєднувати в собі і дизайн і спеціальні властивості. Для правильного вибору пропонуємо вам ознайомитися детальніше з основними видами плит для підвісної стелі. 


Filigran.jpg

Бюджетні види плит для підвісної стелі 

Відрізняються стандартними розмірами 600х600 мм та прямою крайкою.  

Найдешевшими (8,60-9,60 грн за плиту, в залежності від об’єму замовлення) з цього типу будуть плитки Китайського виробництва товщиною 6-8 мм. Особливого дизайну від цих плит не очікуйте, оскільки ці плити мають вигляд "гіпсокартон, злегка поїджений хрубачком". 

Також варто згадати, що китайські плити шалено бояться вологого приміщення - наслідки від використання китайської плити в такому приміщенні самі непередбачувані, від простого провисання до складання плит "метеликом". Такі плити мають монтуватися у сухих, опалювальних приміщеннях - тоді вони здатні прослужити досить тривалий термін. 

Ціна підвісної стелі із застосуванням плит китайського виробництва буде коливатися в межах 40-45 грн за метр квадратний, якщо монтувати її на китайський профіль.


faclgw mpzydg.jpgПозбавлені цих суттєвих недоліків плити виробництва Німеччина та Англії, завдяки різній структурі та товщині в 13 мм. В стандартих розмірах є 600х600 мм та 1200х600 мм. Цікавим є і той факт, що, зазвичай у двох виробників є можливість підібрати аналогічний дизайн плити. Основна різниця помітна лише якщо покласти дві плити поруч: плита від  AMF має гладку, ніби шліфовану поверхню, в плита Armstrong злегка шороховату. 

Так, наприклад, структуру "потикану голкою" мають  Skala (Скала) фірми Армстронг та Filigran (Філігран) фірми AMF (АМФ). Саме поєднання неглибокої перфорації та гладкої поверхні є основною привабливістю даних плит, адже коефіцієнт світловідбиття у них найвищий серед всього пропонованого асортименту.

Наступними "побратимами" за дизайном будуть  Bajkal (Бйкал) та Trento (Тренто). Їх структуру можна описати як частково "потикані" голкою, а чостково "поїджені" хрубачком. 

Дещо дорожчими, за рахунок структури плити, будуть  Oasis (Оазис) та Orbit (Орбіт). Їх структура без перфорації, ніби "посипана" манкою. Ця структура досягається за рахунок нанесення дрібнозернистого піску на поверхню плити, поверхня має спокійний, гармонійний вигляд.


amf orbit.jpg

Плити бюджетної серії для підвісної стелі такого плану призначені для приміщень з мінімальними вимогами по акустиці та вологостійкості та використовуються для технічних приміщень, торгових  залів  магазинів і офісів та є одними з найпопулярніших серед покупців завдяки співвідношенню ціна - якість та відмінний зовнішній вигляд.  

Догляд за цією підвісною стелею мінімальний - не допускати потрапляння вологи, можна протирати сухою ганчіркою. Профіль можна прибирати вологим методом, попередньо знявши плиту. При незначних подряпинах плити її можна підфарбувати водоемульсійною фарбою.

Ціна плити такого класу коливається в межах 15,96-18,90 грн за шт в залежності від обраної структури, а ціна стелі із застосуванням таких плит коливається в межах 55 - 70 грн за метр квадратний без врахування вартості монтажу.      

    

Плити середнього класу 

Відрізняються від попередніх в першу чергу, співвідношенням дизайн/властивості. Серед плит цього класу можна підібрати продукти з підвищеними параметрами за вологостійкістю, акустиці чи пожежобезпечності. Такі плити ідеально впишуться в інтер’єр з певними вимогами, наприклад, при облаштування переговорної кімнати в офісі, облаштуванні санвузлів громадських приміщень тощо. Цікавим є те, що крайка в таких плитах буває не тільки стандартна, але й зі сходинкою. Візуально при укладені такої плити на стелі виникає ефект об’єму, при якому профіль ніби "втоплюється" в плиту. Ціна плити такого класу коливається в від 25-35 грн за шт, а ціна стелі із застосуванням таких плит починається від 100 гривень за метр квадратний без врахування вартості монтажу.     

ntyoz sjaobtfhxg ikfag.JPG

3) Плити спеціального призначення та дизайну застосовують для приміщень зі спеціальними вимогами до таких параметрів: акустика, вологостійкість, пожежобезпечность, світловідбиття чи гігієни. Такі плити будуть виконувати окрім естетичної, ще й свою специфічну функцію. Так, наприклад, плита THERMATEX Acoustic від АМФ товщиною 19 мм складається з мінеральної вати і наклеєною на неї акустичної плівки - флісу. Завдяки невидимій перфорації мінеральної вати акустична стеля забезпечує підвищену звукоізоляцію, а гладкий фліс надає елегантність поверхні стелі. З'єднання сучасної біорозчинної мінеральної вати, перліту, глини та сполучних забезпечує видатні будівельно-фізичні властивості плити, насамперед у галузі акустики. А THERMATEX Thermaclean S-білий має миючі властивості і таким чином високо гігієнічну поверхню. Така плита складається з білої вінілової плівки з металевим ефектом, що наклеєна на мінеральну плиту THERMATEX.  Інша плита THERMATEX Thermofon - мінеральна плита з білим акустичним флісом, характеризується дуже високими показниками по шумопоглинанню. Отже, перед тим, як обрати плити з певними властивостями, варто визначитися з вимогами до стелі у відповідності до приміщення.   Ціна плити спеціального призначення починається від 50-55 грн за шт, а ціна стелі із застосуванням таких плит розраховується в кожному випадку окремо. 


ДЕЯКІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО МОНТАЖУ СТЕЛІ ТИПУ "АРМСТРОНГ" 

Дотримання симетрії та цілісності, ось два принципи, дотримуючись яких можна досягти відмінного естетичного вигляду приміщення.

А креатив, дизайн, унікальні, ніде не повторюються рішення для обробки, які роблять ваш офіс або квартиру привабливою і унікальною в своєму роді лишіть для дизайнерів, колористів, тісної взаємодії проектувальників та дизайнерського відділу.

Для роботи звичайного офісу можна обійтися стандартними рішеннями, які дозволяють швидко ввести офіс в експлуатацію, не вимагають великих матеріальних витрат і узгоджень.

Правило номер один - цілісність. По можливості плити підвісної стелі слід залишати цілими, тобто розраховувати установку профілю таким чином, щоб не обрізати плити по периметру. Але досягти цього практично не можливо. Тому так зване підрізання підвісної стелі залишаємо над входом, тоді відвідувач не бачить укорочений ряд плит над дверима, принаймні коли входить, він не піднімає відразу голову вгору, а в очі йому впадає рівна стеля з цілими плитами. 

Друге правило симетрія.  Допоможе справитися з бічними рядами на стелі, які розташовані не над дверима і протилежною стіною, а йдуть ліворуч і праворуч від входу, адже їх все-одно буде видно. Розрахувати монтаж направляючих необхідно так, щоб зліва і праворуч від вхідних дверей біля стін ряди були однакової ширини. Так, звичайно, це призведе до удорожчання вартості всієї стелі.

Для того, щоб було рахувати легше, наведемо приклад розрахунків. Крок ряду, для підвісної стелі типу "Армстронг" складає 600 мм. Але рівно на 600 розмір кімнати, природно, не ділиться і залишок, припустимо, становить - 400 мм. Можна близько однієї стіни поставити ряд з цілих плит, тоді близько протилежної буде ряд з плит шириною 400 мм. Але це порушує наш принцип симетрії. Вихід наступний: і в лівій, і в правій від входу стіни потрібно залишити ряди по 500 мм. Тоді вздовж стін будуть розташовані ряди однакової ширини, буде дотримана симетрія. А це вже буде виглядати більш естетично. Загалом правило просте, залишок від ділення розміру кімнати від лівої стіни до правої на 600 мм (в нашому випадку 400 / 2 = 400 мм) додаємо до половини розміру плити (тобто до 300 мм) отримане значення є шириною рядів уздовж стін (в нашому випадку 600 / 2 + 400 / 2 = 300 + 400 = 500 мм). 

Звичайно,  можна просто залишити ліворуч і праворуч ряди шириною по 150 мм (залишок 300 ділимо на 2 = 300 / 2 = 150 мм). Але, по перше, широкі ряди виглядають більш естетично, а по-друге вузькі плити, точніше ряди шириною менше 200 мм складніше вмонтовувати і підрізати. Тому потрібно завжди розраховувати монтаж профілю для підвісної стелі таким чином, щоб ряди плит біля стін складали, бажано, не менше 300 мм

Третє правило - безпека. У разі укладання додаткового шару тепло-або звукоізоляційного матеріалу поверх плит або встановлення вбудованих світильників, слід збільшити кількість підвісів пропорційно збільшенню ваги стелі.

Четвертє і останнє правило - розрахунки. Для того, щоб порахувати вартість вашого варіанту підвісної стелі необхідно знати площу приміщення, якщо воно одне чи площу приміщень, кожного окремо, якщо їх декілька та периметр кімнат. Це дозволить нам більш точно порахувати кількість направляючих, оскільки від цього залежить і повна вартість вашої підвісної стелі. 


Вдалого вибору та швидкого ремонту!  
Ваш будівельний інтернет-магазин: журнал • портал • інтернет-магазин

 

Передрук матеріалів тільки з дозволу адміністрації сайту та з прямим посиланням на lvivbud.com.ua

Питання

01.11.13 13:01
де придбати справжній Армстронг а не китайсько-російську підробку під нього?

10.11.13 13:03
для Тараса: придбати профіля та плити виробництва Armstrong ви можете в нас, звернувшись за телефонами, вказаними на сайті.


Поставити питання

Ваше ім'я *
Вкажіть Ваш е-мейл, якщо хочете отримати на нього відповідь (бачить тільки адміністрація)
Вкажіть Ваш телефон для уточнень та відповіді (бачить тільки адміністрація) *
Питання *
Захист від роботів: введіть текст з малюнку *
CAPTCHA
я уважно прочитав та погоджуюсь з угодою про конфіденційність.

Назад к списку новостей

logo.gif