(032) 247-07-89, (067) 671-16-69
Пн-Пт 10.00-18.00

logo.gif

СТАТТІ

Камін: електричний, класичний на дровах чи біокамін?

Придбати тут

Меблі та інтер’єр

Меблі та інтер’єр

xmvox.jpgЗ приходом холодів, виникає закономірне питання: який опалювальний прилад потрібно поставити в будинку? Якщо ж ви вирішили не тільки обігріти приміщення, але й стильно його прикрасити - обирайте камін. Тим більше, що сучасні каміни здатні не тільки потішити око горінням полум’я, слух - потріскуванням дерева, але й здатні обігріти цілий будинок.

Які ж бувають сучасні каміни?

Перш за все, слід відрізняти каміни по типу палива. Вони бувають:

1) Класичні каміни на дровах. Найбільш знайомий з дитинства вид камінів. Складається, зазвичай, з чавунної топки та обудови. Тепло отримується в результаті спалення дров. Потребують димоходу як засобу відведення продуктів згоряння. Доступні для встановлення в будинках з пічною системою опалення та особняках.

2) Електрокаміни. Недорога альтернатива класичним камінам в умовах урбанізації. Монтаж простий - де є електрика - там є і електрокамін. Перевагами є відсутність складного монтажу та ціна таких моделей (від 1000 грн), недоліком - відсутність живого вогню, хоча існують досить вдалі імітації. Але в будь якому випадку, для мешканців багатоповерхівок це, напевно, найбільш поширений варіант камінів.

3) Каміни на біопаливі. Сучасна заміна класики, що поєднала в собі найкращі якості перших двох видів камінів. Мобільні та легкі, на відміну від чавунних топок, з живим вогнем, на відміну від електричних камінів. Недолік біокаміна - це скорше стильний аксесуар, ніж опалювальний пристрій.

Будемо вважати, що тип каміну ви вибрали, розглянемо детальніше всі можливості обраного варіанту. 


drovkamin.jpgКамін на дровах. Це складна конструкція, яка складається з топки, димоходу та порталу. Цей камін асоціюється з дровами, що горять у відкритій топці. 
  Основні недоліки: по-перше неможливість встановлення в квартирі - підходять тільки для заміських будинків і котеджів, по-друге вимагає величезних матеріальних ресурсів для виведення димоходу, по-третє довгий період з моменту початку робіт до введення каміна в експлуатацію - потрібен період ретельного просушування; необхідність придбання та зберігання дров; чищення димоходу; постійне видалення золи. Але це натуральний камін. Це його плюс, який перекриває всі мінуси. Кого не заворожує потріскування дров у вогні? Природу не обдуриш! Каміни на дровах - це класика. До того ж сучасні каміни на дровах з водяним контуром здатні замінити котел для опалення будинку.


Dimplex_Heritagel.jpgЕлектрокамін -  найбільш екологічно чистий варіант каміна. Електричні каміни горять так само яскраво, як справжні та дуже зручні у використанні. Незаперечною перевагою електричного каміну є можливість швидкого обігріву - легко спалахують та гаснуть за вашим бажанням, до того ж більшість поставляється з пультом - для того, щоб запалити такий камін не потрібно навіть вставати з ліжка. Для цих камінів не потрібно ніяких газових і димохідних труб, він безпечний. Може працювати як з нагріванням так і без нього. Ефективно витрачає енергію - на 100% енергетично ефективні і не дають теплу неефективно розходитися. Ну і звичайно ж, присутній реалістичний ефект вогню. Електрокамін ідеально підходить як для квартири, так і для заміського будинку, пасуватиме в ресторані, готелі, офісі і навіть у каюті морського лайнеру. Але все ж, електрокамін - це просто імітація, хай навіть і якісна, що не має тієї загадкової іскри, яка властива натуральним камінам.

 

Planika Fires Stone.jpgБіокамін - виготовлений з натуральних дерев'яних або кам'яних матеріалів та прикрашений металевими, скляними чи керамічними елементами, що складають декоративну рамку для живого вогню.  Що робить скляний камін таким особливим? Секрет полягає у справжньому полум'ї, що танцює в скляному циліндрі. Це не порівняється зі статичним полум'ям свічки або електричного каміну. Такий ефект не можна зобразити ніяким зображенням незалежно від його виконання.  Скляний камін, подібно традиційному каміну, горить справжнім вогнем, але його можна розглянути з усіх боків. Ще одною перевагою біокаміну є вироблення в процесі згоряння біопалива води, на відміну від джерел тепла, типу радіаторів та електрообігрівачів, що висушують повітря. Вода збільшує відносну вологість, що є дуже суттєвим фактором в лікуванні багатьох хвороб, а спеціальна структура виробу дозволяє вставляти чашки, що містять препарати ароматерапії. Прості і надійні в експлуатації біокаміни, або як їх ще називають "декоративні каміни без димоходу" будуть приносити Вам задоволення у будь-якому приміщенні, де б ви його не встановили: у вітальні, на кухні, в спальні чи в кабінеті.  xlbdrl.JPG

  

Окреме питання про обудови та аксесуари до камінів. 

Портали чи обудови до камінів. Можуть бути квадратної, прямокутної чи напівкруглої форми. Можна виділити кілька основних стилів порталів каміну: класичний портал, різьблений портал, хай-тех портал. Обудова каміну виступає прикрасою інтер'єру кімнати або залу, оформлених у відповідному стилі. Мабуть, найбільш типовим і в той же час найбільш вишуканим матеріалом для порталів камінів є мармур, хоча є не менш цікаві моделі з дерева, піщанику, натурального чи штучного каменю. Враховуючи сучасні тенденції, коли замість дров'яної топки  використовують електрокаміни - портали нададуть шарму та наблизять до класичного вигляду такий камін .  Аксесуари до камінів. Зазвичай це зольник - використовується для чистки камінів від золи, підставка під дрова - для зберігання 

njqyqsplg.jpg

невеликої кількості дров для каміну, захистний екран - для захисту від іскр. 

Пам’ятайте, камін прикрашає оселю, а аксесуари прикрашають камін та роблять експлуатацію його більш зручною. за бажанням камінний комплект - підставка, кочерга, лопатка, мітла та щипці для вугілля.  Аксеруали до каміну можуть бути виготовлені з різних матеріалів: міді, бронзи, чорного металу. Також вони можуть бути як литі, так і ковані. В останньому варіанті політ фантазії практично безмежний і залежить тільки від дизайнера.   

Ну і наостанок: не забудьте і про засоби по догляду, які допоможуть Вам підтримувати камін "у формі": засоби для полірування та чищення металевих і кам'яних елементів Вашого улюбленого каміна.  Від себе хотілося б добавити: уявіть зимовий вечір, надворі тихо падає лапатий сніг. Скоро Новий рік, в залі ледь миготять вогники від ялинки. В практично повній тиші чути, як потріскують дрова в каміні і тепло від нього відчутно поширюється по кімнаті. Запах ялинки перемішується із ледь помітним запахом випічки. Тиша та спокій немов би обволікає не тільки ваше тіло, але й вашу душу і ви розумієте - це ї є дісно щастя бути вдома.Вдалого вибору та швидкого ремонту! 
Ваш будівельний інтернет-магазин: журнал • портал • інтернет-магазин

 

Передрук матеріалів тільки з дозволу адміністрації сайту та з прямим посиланням на lvivbud.com.ua

Питання

10.10.12 11:28
Ми живемо у власному будинку. Хочемо встановити камін у вітальні, але у нас двое дітей трьохрічного віку - переживаю, що це буде небезпечно для них. Що можете порадити?

10.10.12 13:37
для Галини: обирати, звісно, вам. Просимо врахувати кілька нюансів - біокамін - це рідке паливо та скло. Класичний камін - це гаряча поверхня скляних цверцят. Найменш травматичним у цьому випадку буде електрокамін - він працює за принципом звичайного обіргівача повітря.


Поставити питання

Ваше ім'я *
Вкажіть Ваш е-мейл, якщо хочете отримати на нього відповідь (бачить тільки адміністрація)
Вкажіть Ваш телефон для уточнень та відповіді (бачить тільки адміністрація) *
Питання *
Захист від роботів: введіть текст з малюнку *
CAPTCHA
я уважно прочитав та погоджуюсь з угодою про конфіденційність.

Назад к списку новостей

logo.gif