(032) 247-07-89, (067) 671-16-69
Пн-Пт 10.00-18.00

logo.gif

СТАТТІ

Конвектори, що вбудовуються в підлогу

iqqkpatti.JPGКонвектори, що вбудовуються в підлогу, звані також підлоговими батареями, невидим обігрівом (батареями невидимками) чи радіаторами в підлозі - в звичайному своєму вигляді складаються з невеликого короба (900 - 3000 мм довжиною, розміри більшої довжини виконуються на замовлення), в якому розташований теплообмінник (зазвичай в мідний або мідно-алюмінієвий). Теплообмінник, в свою чергу, підключений за допомогою гофрованих труб з нержавіючої сталі до системи опалення приміщення. Тепле повітря збільшується в об'ємі і надходить у приміщення через вихідні грати, а на його місце надходить холодне повітря. Таким чином, конвектор нагріває приміщення, не використовуючи для цього ніяких додаткових пристроїв для примусової циркуляції повітря. Підігрів абсолютно безшумний і комфортний - але це тільки один вид підлогових конвекторів. У більшості виробників підлогових конвекторів існують конструкції з вбудованими вентиляторами, що допомагає підлоговому конвектору опалення зменшити час, необхідний для обігріву приміщення за рахунок примусової конвекції. У моделях вбудованих в підлогу радіаторів з вентилятором передбачені трансформатор і термостат. Шумність від вентилятора не більше 24 дБ, приблизно як у кондиціонера в нічному режимі.

hmywqiv .JPGПринцип роботи підлогових конвекторів    
У більшості випадків водяні опалювальні конвектори встановлюються біля стіни під вікном (зазвичай ширина вікна дорівнює довжині конвектора опалення Polvax, Minib, Jaga). При установці, корпус конвектора зашивається в цементну стяжку або в спеціально підготовлені отвори (у разі, якщо в приміщення подвійні підлоги). Після того як короб з основною конструкцією встановлено, на поверхні залишається видна тільки рамка з алюмінію або сталі, на якій передбачені засувки для декоративної решітки . В кінцевому результаті на поверхні видно тільки декоративну решітку, через яку у водяний конвектор опалення надходить холодне повітря з вікна і за допомогою теплообмінника перетворюється в потік теплого повітря, що нагріває приміщення. Теплова потужність залежно від величини конвектора коливається від 0,3 кВт до 4 кВт.  Підлогові конвектори, що діють за принципом примусової вентиляції, потік повітря підсилюють за допомогою вентилятора  на 12В, що тягне за собою збільшення теплової потужності приладу в 3-5 разів. Теплова потужність залежно від величини конвектора коливається від 0,4 кВт до 11 кВт.

Види підлогових конвекторів

Пілогові конвектори розрізняють: за розмірами (при додатковому опаленні їх підбирають відповідно до ширини вікна), опалювальною потужностю (відповідно до тепловтрат приміщення при основному опаленні), конструктивного виконання (з вентилятором та без, різної глибини та ширини), способу управління і зовнішнім виглядом ( ті, що монтуються в підлогу, підвіконня, сходи тощо). Також виробляються також конвектори з дренажем - для відводу конденсату в приміщеннях з підвищеною вологістю (зимових садах, басейнах). 

Дизайн підлогових конвекторів 
Для тих, хто обирає підлогові конвектори - дизайн конвектора опалення одне з головних питань. Повна відсутність навісних батарей на стінах, а з видимої частини - лише декоративна решітка. На даний момент виробники надають великий вибір матеріалів, з яких може бути виготовлена решітка, що за бажанням замовника може бути пофарбована під бронзу, сатин, золото тощо. Найвищим попитом користується дерево (що не дивно, в більшості квартир і будинків підлоги зроблені з дерева або під дерево). Хоча в принципі, в індивідуальних рішеннях, можливе виготовлення решітки підлогового конвектора опалення під замовлення.

elgagxa adb vbditclleo.JPG


Матеріал виготовлення підлогових конвекторів 
Матеріали, з яких зроблені водяні опалювальні конвектори діляться на дві категорії: матеріал корпусу і матеріал теплообмінника. Для корпусу радіатора головне термін експлуатації, захист від корозії і саморуйнування, тому найкраще підходять корпуси, виготовлені з нержавіючої сталі, що забезпечать йому високу надійність і довговічність. Для теплообмінника головним фактором є тепловіддача, тому їх виготовляють з матеріалів з високою теплопровідністю, таких як мідь чи алюміній.


Розрахунки за тепловіддачею

Щоб підібрати потужність підлогового конвектора необхідно знати температуру теплоносія, повітря у приміщенні, розмір приміщення та вид опалювальної системи. Приблизно при розрахунку радіаторів для опалювальної системи виходять з параметрів 100 Ватт на 1 квадратний метр приміщення та враховують можливі додаткові фактори обігріву: електроплити, автономне опалення, електроприлади, що знаходяться в приміщення та дають тепло.

   

Затосування підлогових конвекторів. 

pgxulozrv vcvtbpbffqum.JPGВ якості додаткового обігріву у приміщеннях з великими вікнами. В будинку з індивідуальною системою опалення зазвичай це опалення еркерів, мансард (в комплекті з теплою підлогою створюють комфортний мікроклімат), опалення сходів між поверхами, вітальні, спальні. Також конвектор може бути встановлений в дитячій кімнаті, завдяки конструкційним особливостям: відсутності в приладі гострих кутів, шумів під час роботи, захисній решітці, заглибленостіь в підлогу, а також, що особливо важливо - корпус приладу не нагрівається вище 60С, тому небезпека опіку повністю виключена. Мешканці багатоповерхівок також можуть дозволити собі встановити подлоговий конвектор, лише варто підібрати мідний конвектор з алюмінієвою решіткою та відповідними робочими тисками 

Серед місць загального призначення підлогові конвектора рекомендовано для встановлення в: холах з великою площею скління, виставкових залах, зимових садах чи басейнах. В останніх двох випадках монтують так звані конвектори для вологих приміщень.

Монтаж конвекторів, що вбудовуються в підлогу 

ozllgm.jpegДля монтажу конвекторів, в якості комплектуючих необхідно використовувати регулювальне обладнання, що замовляється окремо. При установці конвекторів з природною конвекцією використовують регулювання за допомогою термостатів з дистанційним настроюванням, термостатичні вентилі і вентилі на зворотню підводку. При установці конвекторів з примусовою конвекцією застосовується регулювання на повітряній стороні з використанням спеціальної автоматики, яка об'єднує в собі функції термостата та має можливість регулювання швидкості обертання вентилятора. У випадках підключення декількох приладів до одного термостата необхідно застосовувати спеціальне реле, яке встановлюється в електричній розподільній коробці кожного конвектора. При придбанні конвекторів вбудовуваних в підлогу особливу увагу слід звертати увагу на жорсткість корпусу. Якщо, наприклад, канал виготовляється з нержавіючої сталі, що має досить високу вартість, то для здешевлення обладнання товщина металу, з якого виконаний короб, дуже незначна. В результаті при неправильній установці приладу в бетонні підлоги може виникнути деформація корпусу, яка надалі не дозволить належним чином встановити декоративну решітку або призведе до застрягання теплообмінника. Також рекомендується використовувати теплову і звукову ізоляцію при установці конвектора в бетон. Конвектор вбудований в підлогу повинен встановлюватися так, щоб рух повітря був направлений від скління.


Вдалого вибору та швидкого ремонту!  
Ваш будівельний інтернет-магазин: журнал • портал • інтернет-магазин

 

Передрук матеріалів тільки з дозволу адміністрації сайту та з прямим посиланням на lvivbud.com.ua

Питання

08.02.12 12:58
Столкнулся с вопросом отопления при панорамных окнах, у себя дома. Долго искал в интернете нужное оборудование, есть несколько компаний которые предлагают его на рынке Украины и остановился на внутрипольных конвекторах Fancoil. Отличная продукция, лучшая цена на рынке и ничем не отличается качеством от других торговых марок.

14.02.12 13:07
Поставили великі вітражні вікна, довго з чоловіком шукали способу як їх обігріти, бо вікна постійно запотівали. Це оптимальне рішення - тепло, зручно і головне, як для мене дуже красиво!!!

14.02.12 14:48
Так же столкнулся с проблемой обогрева бассейна с витражными окнами !
и открыл для себя внутрипольный конвектор ТМ FANCOIL, корпус которого выполнен
из стеклопластика . И решил двойную проблему отопления в бассейне и переливную стстему для бассейна ! Два в одном ! Корпус стеклопластика цельный и гермитичный , вода с бассейна попадает в корпус и по дренажу уходит в систему очистки а медно-алюминиевый теплообменник обеспечивает достаточное количества тепла для его обогрева !
Очень доволен , рекомендую всем FANCOIL !


Поставити питання

Ваше ім'я *
Вкажіть Ваш е-мейл, якщо хочете отримати на нього відповідь (бачить тільки адміністрація)
Вкажіть Ваш телефон для уточнень та відповіді (бачить тільки адміністрація) *
Питання *
Захист від роботів: введіть текст з малюнку *
CAPTCHA
я уважно прочитав та погоджуюсь з угодою про конфіденційність.

Назад к списку новостей

logo.gif