(032) 247-07-89, (067) 671-16-69
Пн-Пт 10.00-18.00

logo.gif

СТАТТІ

Як вибрати газовий котел?

Придбати тут

Котли

Котли

xppwp ivihhdp tkfozl.jpg

Газові котли – це традиційний варіант для обігріву приміщення та забезпечення гарячим водопостачанням вашої оселі. Це, мабуть, один з найбільш надійніших та економних способів створити комфорт у вашому домі та не залежати від примх ЖЕКу. 

Сучасний ринок опалювального обладнання пропонує нам великий вибір котлів, як традиційних, так і конденсаційних. Слід тільки знати, що якщо ви вирішити ставити кондесаційний котел, то при розрахунку радіаторів беріть із запасом 40%, в іншому випадку жодної економії не відбудеться. 

Але на які моменти варто звернути увагу при виборі котла для власного помешкання? По перше на потужність, її розраховує інженер-теплотехнік. Це необхідно для того, що б визначити "правильну" потужність котла, в іншому випадку можливі два варіанти - або котел буде перепрацьовувати та скорше зношуватися, або можливий перерозхід газу. По-друге: кількість контурів. Тут ви обираєте на власний розсуд, виходячи з недоліків та переваг. По-третє: місце розташування котла. Вирішувати вам, але, скоріш за все, цей пунк буде залежати від того, якої потужності котел вам прорахують. Також вам доведеться вибирати між традиційним і конденсаційним котлом, з природньою чи примусовою тягою.


Як визначити потужність та кількість контурів котла?

raschet-sistemu.jpgСпробуйте вирішити, які функції має виконувати ваш котел. Він може забезпечувати тільки тепло у вашій оселі, а може одночасно і гріти воду. Якщо оберете перший варіант – вам потрібен одноконтурний газовий котел, другий – обирайте двоконтурний (двофункційний).

Потужність одноконтурного котла приблизно можна розрахувати так: 1 - 1,5 кВт на 10 м2 приміщення при середній висоті стелі. Залежить від того, які у вас тепловтрати – чи утеплений дах, стіни будинку, якого розміру та типу вікна. 

Розраховуючи потужність двоконтурного котла слід знати наступне: продуктивність за гарячою водою вказується з розрахунку, що вся потужність котла витрачається на нагрів господарської води. При цьому в більшості випадків автоматика монтується так, що при використанні гарячої води котел на цей час частково або повністю припиняє працювати на систему опалення. Отже, якщо такий котел монтується на приватний будинок на одну сім'ю, то невелика витрата гарячої води суттєво не вплине на температуру в приміщеннях. Якщо ж існує значна необхідність у часі використання контуру нагрівання води, може виникнути необхідність навіть у дворазовому збільшенні потужності котла. Тут варто придбати одноконтурний котел та окремий водонагрівач, особливо, коли мова йдеться про будинок на декілька сімей.


Купити котел на підлогу чи на стіну?

В залежності від способу монтажу котли можна розділити на підлогові і настінні. Щоправда, це не єдиний критерій вибору, оскільки спосіб монтажу напряму залежить від потужності котла.

fncdldbs zr cz ajuaigm.jpgТак, наприклад, настінні газові котли - невеликої потужності, здатні обігріти невеликий приватний будинок. Вони володіють гарним дизайном, компактні, у них вбудована автоматична система безпеки, манометр, термометр, один  або два циркуляційні насоси, мідний теплообмінник на опалення та теплообмінник з нержавіючої сталі на водопостачання у двоконтурних моделях. Такі котли, як правило, призначені для обігріву приміщення загальною площею до 200 кв. м. і забезпечення до 2-х кранів гарячою водою, хоча є і більш потужні моделі, але це скоріш виключення, ніж закономірність. Для монтажу таких котлів не обов'язково виділяти ціле приміщення, та й ціна на такі котли набагато менше, ніж у котлів на підлогу.

Підлогові газові котли - призначені для опалення приміщень будь-якої площі. Такі опалювальні системи найбільш ефективні і можуть доповнюватися місткими бойлерами для забезпечення гарячою водою, однак вимагають окремих кімнат для своєї роботи. У підлогових котлах теплообмінник, найчастіше, зроблений з чавуну або сталі. Сталеві - мають меншу вагу, і не бояться ударів під час транспортування. У чавунних котлах теплообмінник товщі, що продовжує термін його служби, але при цьому він більш крихкий. Як правило, чавунний теплообмінник складається з секцій, що дозволяє в разі аварії не демонтувати весь котел, а лише ізолювати тільки ті ділянки, які були пошкоджені. Але при цьому, котел з чавунним теплообмінником має підвищену чутливість, як до термічних, так і до механічних ударів, тому підживлення холодною водою обов'язково слід здійснювати тільки після повного остигання теплообмінника. Газовий котел зі сталевим теплообмінником у порівнянні з котлом, що має чавунний теплообмінник, є набагато менший за  вагою і більш низькі за ціною. Котел з таким теплообмінником стійкий до механічних впливів, однак схильний до корозії.


Котел з природньою тягою чи з примусовою?

gazoviy_kotel.jpgГазові котли з відкритою камерою згоряння (з природною тягою) для процесу горіння витрачають повітря з приміщення, в якому вони розміщені. В такому випадку необхідно забезпечити відповідну вентиляцію, щоб продукти згоряння могли природним чином виходити в димохід (висотою не менше 4 м). Приміщення, де встановлений газовий котел, має бути забезпечене припливом достатньої кількості повітря – варто змонтувати вентиляційну систему.

Газові котли з закритою камерою згоряння (так звані турбовані котли або котли з примусовою тягою) отримують повітря з вулиці. Продукти, що виникають в процесі згоряння, викидаються на вулицю, не стикаючись з повітрям в приміщенні. Це дозволяє встановити газовий котел не тільки в спеціально виділеному приміщенні, але і в іншому місці (наприклад, в коридорі або на кухні).  Необхідно пам'ятати, що газові котли потужністю понад 30 кВт варто встановлювати лише в окремому приміщенні (котельні).

 Камера згоряння газового котла сполучається з атмосферою через спеціальний коаксіальний димохід, а повітря подається і викидається за допомогою вентилятора. Довжина димоходу є регульована відповідно до потужності котла, оскільки дуже довгий димохід призводить до неповного згоряння палива.


Традиційний або конденсаційний котел?

duihtmfiemygyt.jpgЗовні такі газові котли практично не відрізняються, хоча конденсаційні в 1,5-2,5 рази дорожче традиційних. Їх ціна - це доплата за більш високу продуктивність (до 20%), а значить, і за меншу витрату палива. Уконденсаційних газових котлах для отримання тепла використовується не тільки явна, але і прихована теплота продуктів згорання - теплота конденсації водяної пари, що містяться в продуктах згоряння газу. Продукти згоряння віддають теплоту теплоносію, що протікає через теплообмінник, нагріваючи його і охолоджуючись самі. При цьому вони віддають так звану «явну» частину своєї теплоти. Якщо ж продукти згоряння охолодити нижче певної температури, до «точки роси», то вода, що міститься в продуктах згорання, почне конденсуватися, тобто переходити з газоподібного стану в рідкий. Ця теплота і забезпечує більш високу ефективність конденсаційних газових котлів.  Але щоб утилізувати цю «додаткову» теплоту, вода, що тече по системі опалення, має мати більш низьку температуру, ніж у випадку обігріву традиційними (конвекційними) газовими котлами. В результаті виникає необхідність використовувати радіатори більшого розміру, ніж звичайно. У той же час такі газові котли відмінно підходять для систем «тепла підлога». Варто відмітити, що конденсаційний двоконтурний котел під час підігріву води буде працювати, як звичайний конвекційний.

 Більшість традиційних конвекційних котлів - це пристрої з відкритою камерою згоряння, хоча виробники все частіше пропонують моделі і з закритою камерою згоряння. У конденсаційних газових котлах камера згоряння завжди закрита.

Що ще варто знати про газові котли?

nastennye-gazovye-kotly.jpgКомфортне та економне використання котла досягається використанням певних його функцій. Так, наприклад, газовий котел з електронним запалом зможе самостійно включатися і виключатися. А ємність для акумуляції гарячої води дозволить з комфортом користуватися двофункційним котлом без затримки на переключення контурів. Бажаєте додатково економити газ? Варто звернути увагу на погодо залежну автоматику – вона буде регулювати нагрів котла в залежності від температури на вулиці, зменшуючи при потеплінні та збільшуючи при холоді.

Спробуємо зробити висновки:

Для квартири та невеликого особняку на одну сім’ю достатньо буде традиційного навісного стурбованого газового двохфункційного котла потужністю відповідно до площі обігріву.

Для котеджу на кілька сімей варто замислитися про придбання одноконтурного підлогового газового котла з природною тягою та, можливо, конденсаційного. Чим потужніший котел, тим більш відповідально варто віднестися до його вибору, враховуючи нюанси експлуатації.


Вдалого вибору та швидкого ремонту!  
Ваш будівельний інтернет-магазин: журнал • портал • інтернет-магазин

 

Передрук матеріалів тільки з дозволу адміністрації сайту та з прямим посиланням на lvivbud.com.ua

Питання

26.02.14 10:55
Мені потрібен котел до кватрири 41 кв.м. ////

в будинку встановлена система видалення диму „Schie- del”, яка передбачає використання котлів тільки із закритою камерою згорання (турбокотлів) потужністю не більше 20 кВт.

Що можите по рекомендувати ***

12.10.14 12:55
котел двохконтурний 28квт до 10000грн львiв

11.11.14 22:59
Прошу вашої поради...
На 100кв.м стоїть двохфункційний Vaillant .Спочатку все було чудово , перших три роки... Останні роки по три рази за сезон катаємося в ремонт ... Що порадите в такій ситуації , задумуюсь над тим щоб поміняти на два котли , один для опалення , один для нагрівання води . Або топку для опалення і бойлер для нагріву води . Що на вашу думку краще .
Дякую


Поставити питання

Ваше ім'я *
Вкажіть Ваш е-мейл, якщо хочете отримати на нього відповідь (бачить тільки адміністрація)
Вкажіть Ваш телефон для уточнень та відповіді (бачить тільки адміністрація) *
Питання *
Захист від роботів: введіть текст з малюнку *
CAPTCHA
я уважно прочитав та погоджуюсь з угодою про конфіденційність.

Назад к списку новостей

logo.gif