(032) 247-07-89, (067) 671-16-69
Пн-Пт 10.00-18.00

logo.gif

СТАТТІ

Монтаж ламінату - укладка своїми руками

Придбати тут

Підлога

Підлога

ncpi wzyalqp.jpegРозпочинаючи ремонт помешкання, неможливо оминути проблеми підлоги. Як не старайся зекономити, а старий розсохлий паркет аж ніяк не пасує до оновленої оселі. Що ж обрати: плитку чи корок, а може настелити ламінат?


З чого зроблений ламінат?

Ламінат являє собою тонкі листи товщиною від 6 до 11 мм, довжиною від одного до півтора метра і шириною близько 20 см. На краях панелей є «замки», за допомогою яких листи стикуються між собою. 
Верхнім шаром ламінату є міцна плівка, яка несе в собі функції по захисту панелі від сонячних променів, вологи, механічного стирання в процесі його експлуатації - це захист. Наступний шар - це папір, на яку нанесена фактура або забарвлення різних матеріалів: дерево, камінь, пісок тощо - це колір та структура. Далі йде несучий шар з деревоволокнистої плити високої щільності, який і задає міцність майбутнього покриття - це основа. І, нарешті, завершальний шар з просоченого різними смолами паперу, який служить для захисту несучого шару від вологи - це знову захист.  


Виробники ламінату представляють колекції з імітацією популярних видів деревини чи навпаки деревини екзотичних порід, останнім часом в моду входить ламінат з орнаментом чи зображенням різних предметів. Якісна ламінована дошка дозволяє облаштувати підлогу, яка практично не відрізнятиметься від дерев’яної, – паркетної чи масивної. Ламінована підлога дає великі можливості дизайнерам і інтер’єрів, адже багатство відтінків дозволяє обрати оптимальний варіант для будь-якого приміщення. Переваг у ламінату чимало: ламінований шар, на відміну від дерев’яного паркета, не потребує циклювання, шліфування чи покриття лаком. Ламінат не вигоряє на сонці, на ньому не залишається плям. Врешті, ламінат завдяки особливостям виготовлення, не деформується, не боїться перепадів вологи, в осінньо-зимовий період), є вогнестійким. Крім того, ламінована підлога стійка до впливу побутової хімії. І ще одна перевага, – ламінат можна стелити на підлогу з підігрівом, яка дуже популярна в сучасних оселях. Сучасний ламінат відрізняється й оптимальним розміром ламінованої дошки. Адже чим товстіша ламінована дошка, тим вищі характеристики звукопоглинання. Багато хто помилково вважає ламінат лише імітацією дерева, хоча насправді він це є самодостатній вид покриття для підлоги.  

За способом з'єднання ламінат можна розділити на клейовий та замковий. Замковий ламінат ділиться, як правило, на 2 типи, залежно від системи замикання. Перший тип - збірно-розбірні замки, або «Click»-замки. Другий - замок клямка, або «Lock»-замки. Так само «Click» замки часто називають замком під 45 градусів або «подвійний замок». Основна різниця в цих замках - особливість в монтажі покриття. Головними перевагами «Click» замків вважається, по-перше, низька ймовірність ушкодження панелей при укладанні, а по-друге, висока міцність з'єднання. «Lock»-замки - це більш економічний варіант. Зазвичай ламінат з таким типом замка коштує трохи дешевше, проте якість зчеплення панелей дещо нижче.  

Довговічність ламінату залежить не лише від самої дошки, а й від правильного настилання. Звісно, цю важливу справу краще довірити майстрам, адже тут теж є свої особливості. Перше, про що варто пам’ятати - поверхня, на яку кладеться ламінат має бути абсолютно рівною! Тобто варто перед настиланням ламінату вирівняти підлогу спочатку бетонною стяжною, потім - за допомогою самовирівнювальної суміші. Увага! Не допускається монтаж ламінату на такі поверхні, як лінолеум, ковролін, їх необхідно демонтувати. 

Як укладати ламінат?

qsnrmkf conqcjze.jpg

Вам знадобиться: лобзик та ручна пилка, олівець, лінійка чи метр та сам ламінат.

Підлога - основа має бути суха, рівна, чиста. Допустимі перепади по висоті - 2 мм. На підлогу настеліть підкладку під ламінат, перед тим вибравши оптимальну товщину (вона має бути пропорційна товщині ламінату). Після того як ви купили ламінат і привезли його додому необхідно потримати в приміщенні протягом декількох днів, щоб він адаптувався до вологості і температури. Далі потрібно вибрати напрямок укладання ламінату. У разі якщо вікна знаходяться на одній стіні кімнати, то рекомендується використовувати пряму (довгою стороною) укладання ламінату уздовж напрямку сонячних променів. Це пов'язано з тим, що при укладанні поперек напрямку джерела світла, тіні від стиків панелей будуть більш помітні і можуть злегка зіпсувати зовнішній вигляд.


xsqhqk omjgezwe kgzfs.JPGВаріант 1: Укладання замкового ламінату, «Click»-замки. Для початку за допомогою рулетки вимірюємо ширину кімнати і розраховуємо ширину панелей останнього в ряду, викладається уздовж стіни. Якщо ширина останнього ряду буде менше 5 см, то необхідно розпиляти дошки в першому і останньому рядах, щоб їх ширина була однаковою. При цьому потрібно врахувати зазор від кожної стіни, який має становити близько 10 мм. Укладання, в більшості випадків, починають з лівого дальнього кута кімнати у напрямку світла уздовж поверхні стіни довгою стороною ламінатної панелі. При цьому, як уже було сказано, біля стін залишають зазори (встановлюються розпірні клини товщиною близько 10 мм). Після закінчення робіт клини виймаються. Зазори необхідні для того, щоб в результаті теплового розширення ламінат не «встав дибки». Варто в приміщеннях довжиною більше 12 метрів зазор збільшити. Його розмір розраховується, виходячи зі співвідношення 1,5 мм зазору на один метр довжини кімнати.  

Отже, першу дошка кладемо в лівий кут стіни. Далі до неї з торцевої (коротшої) сторони під кутом близько 30 градусів пазом вставляється наступна панель і замикається шляхом натиснення панелі до підлоги. Так продовжуємо до кінця стіни. Торцеві шви наступного ряду необхідно змістити мінімум на 30-40 см щодо попереднього ряду, щоб добитися шахового порядку. Це потрібно для рівномірного розподілу тиску на панелі. 
Тут можливі варіанти. Якщо в кінці ряду вам довелося відрізати панель ламината потрібної довжини, то залишок цієї панелі можна використовувати в якості першої панелі наступного укладається ряду. Якщо ж в ряду вийшло ціле число панелей, то щоб отримати шаховий порядок в укладанні, краще почати з ламінатної панелі, розрізаної надвоє. 
Почавши з відрізаної панелі, другий ряд точно також з'єднуємо між собою торцевими більш короткими сторонами, не зістиковуючи з першим рядом. Потім з'єднуємо ряди між собою. Для цього вже з'єднані між собою панелі другого ряду піднімаємо над підлогою на кілька сантиметрів, вставляємо в гребінь першого ряду (також під кутом приблизно в 30 градусів) і замикаємо натисканням до підлоги.   

Також укладання наступного ряду можна робити шляхом з'єднання спочатку довгих сторін панелей, а торцеві частини з'єднати, підбиваючи панелі молотком. При цьому, щоб не пошкодити панель, необхідно докласти до неї невеликий брусок. 
Одним з цих способів укладаємо й наступні ряди. Укладіть останній ряд. Видаліть всі роздільники для зазорів, вирівняйте край гідроізоляційного шару (підкладки під ламінат) перед тим як перейти до встановлення плінтусів та  профілів. Щоб уникнути пошкодження плінтуса, радимо не приклеювати на нього клейкої стрічки. 


fvsacrtd mxsimcwy.JPGУкладання ламінату близько дерев'яних і металевих дверних прорізів. При укладанні ламінату біля дверної коробки пам’ятайте - зазор 15 мм необхідно зберігати як від стін, так і від косяків дверей. Ламінат має вільно заходити під лиштву, без зусиль, щоб уникнути тиску на пластину. 
Установка біля радіатора та труб. Якщо радіатор (труби) заважають при укладанні пластини ламінату, необхідно підрізати замок. Пластина вкладається, як показано на малюнку, без замка - на клей. Знадобиться стамеска. Важливо не забути по 15 мм зазор. Відпиляні частини пластини кріпляться на клей - клей наноситься на торець пластини. До підлоги її приклеювати не потрібно.
Укладання останнього ряду. Покладіть панель точно на передостанній ряд. Візьміть обрізок і покладіть його виступаючою частиною замку "язиком" до стіни через 10 мм. Зробіть позначку і відпиляєте панель. Покладіть останній ряд.   Щоб не пошкодити стики, наполегливо рекомендуємо ніколи не піднімати цілий ряд сполучених дошок для замикання його в попередній ряд. Невеликі пошкодження можна самостійно усунути за допомогою спеціальної шпаклівки для ламінату, підібраною за кольором підлоги.   Після монтажу підлоги можна приступати до установки плінтусів і перехідних профілів. Є плінтуса з можливістю проведення кабелю. Широкий вибір за кольором, формою, кріпленню та матеріалом.    

Догляд за підлогою з ламінату. Підлоги рекомендується пилососити, сліди і бруд можуть бути легко видалені за допомогою  вологої тканини. Тканина не має бути завсім мокрою, її слід добре віджимати. Ніжки меблів мають бути з накладками. Рекомендується використовувати крісла з м'якими роликами, типу "W". Підлоги не можна натирати воском, полірувати, застосовувати абразивні матеріали. Для догляду за ламінованою підлогою існують спеціальні засоби.

І останнє: якщо після настилання підлога поскрипує, значить ламінат настелений неправильно. Не буде безшумною й підлога з ламінату незначної товщини, настелена на велику площу. Надійна ламінована підлога мінімізує тепловтрату, створює затишок у приміщенні, має естетичний вигляд.


Вдалого вибору та швидкого ремонту!  
Ваш будівельний інтернет-магазин: журнал • портал • інтернет-магазин

 

Передрук матеріалів тільки з дозволу адміністрації сайту та з прямим посиланням на lvivbud.com.ua

Питання

03.03.13 9:13
Чи можна класти ламінат на стару радянську плитку в коридорі?

03.03.13 15:18
для Ірини: можна, якщо плитка вистелена рівно. Вкладайте пдкладку під ламінат і настеляйте ламінат на плитку. Врахуйте перепад по висоті - товшина ламінату + товшина підкладки (мінімально буде близько 1 см для облаштуванні порогів). Якщо плитка настелена нерівно - ламінат буде "гуляти". В такому випадку краще демонтувати старе покриття, облаштувати рівну підлогу саморирівнюючою сумішшю та тільки після того настелити ламінат.


Поставити питання

Ваше ім'я *
Вкажіть Ваш е-мейл, якщо хочете отримати на нього відповідь (бачить тільки адміністрація)
Вкажіть Ваш телефон для уточнень та відповіді (бачить тільки адміністрація) *
Питання *
Захист від роботів: введіть текст з малюнку *
CAPTCHA
я уважно прочитав та погоджуюсь з угодою про конфіденційність.

Назад к списку новостей

logo.gif