(032) 247-07-89, (067) 671-16-69
Пн-Пт 10.00-18.00

logo.gif

СТАТТІ

Каналізаційні люки: пластикові, чавунні, полімерні

tcjo ckvfvxuuxiipr.JPGКаналізаційний люк – це не тільки необхідна міра запобіжного заходу, але й, в деякій мірі – елемент ландшафтного дизайну. Каналізаційні люки розрізняють за:

1) Конструкцією та типом комунікацій, що проходять під ними (стічна, зливна, кабельна (електрика, телефонія) чи трубопровідна каналізація. Основним завданням є захист колодязя і водостоку від пошкоджень та запобігання потраплянню сторонніх предметів, забезпечення руху пішоходів та автотранспорту, не санкціонованого доступу, також доступу до підземних комунікацій.

2) Матеріалом - сірий чавун, високоміцний чавун, пластик, композитна суміш, полімер-піщана суміш, гума, бетонна суміш, залізобетон. Традиційний матеріал для виготовлення люків - чавун. Чавунні люки міцні, надійні, довговічні, стійкі до впливу агресивних середовищ. Однак кришки чавунних люків досить часто стають об'єктом розкрадання.

3) Навантаженням. Розрізняють легкі, середні, важкі, важкі магістральні та надважкі люки. Легкі люки встановлюють в зоні зелених насаджень та на пішохідних зонах. Середні люки монтують на автостоянках, тротуарах та проїжджих частинах міських парків. Важкий люк використовують на міських автомобільних дорогах з інтенсивним рухом, важкий магістральний – на міських та міжміських дорогах з рухом важкого вантажного і громадського транспорту, надважкі – в зонах високих навантажень: на аеродромах та доках. Навантаження, які витримують люки: легкий – 1,5 т., середній – 12,5 т., важкий – 25 т., важкий магістральний – 40 т., надважкий – 60 т.

Обирають каналізаційні люки відповідно до призначення та згідно з ДСТУ Б. В.2.5-26:2005 (ГОСТ 3634-99). Так, на магістральних дорогах (міських та міжміських дорогах з рухом важкого вантажного і громадського транспорту) використовують люки типу Д (40 тонн), на міських дорогах місцевого значення (без руху важкого вантажного і громадського транспорту) використовують люки типу С (25 тонн), на тротуарах, автостоянках, проїздах, проїжджих частинах міських парків (без руху вантажного і громадського транспорту) застосовують люки типу В (12.5 тонн), а зони зелених насаджень, пішохідні та велосипедні зони потребують встановлення люків типу А (1,5 тонни).

Слід зазначити, що кожен вид та тип люку має свої переваги та недоліки. Чавунні люки надійні та довговічні. Як альтернативу чавунним люкам, використовують полімерні, полімерно-композитні люки, гумові, бетонні, пластикові, композитні. Люки з пластмас набувають популярності з кожним роком, вони відрізняються своєю довговічністю, екологічністю (переробка вторинних пластмас), низькою вартістю.

Чавунні каналізаційні люки

uqdgvrzd gcgqkexnzsyffk hxh.jpgВолодіють наступними перевагами: витримують великі навантаження (до 90 тонн), довговічні (деякі чавунні люки вправно служать не одне століття), стійки до перепаду температур (завдяки властивостям чавуна). 

Але при цьому є і певні недоліки: велика вага (люк з середнім навантаженням важить близько 100 кг), висока вартість, схильні до розкрадання, можливість виникнення іскри.

В основному такі люки встановлюють на навантажених дорогах та магістралях, але ніхто не забороняє встановлювати їх на тротуарах, пішохідних доріжках, в парках та скверах . 

Ціна на чавунні люки залежить, в першу чергу, від навантаження люка, наявності замка, форми люка, кількості вух. Є можливість виготовляти каналізаційні люки нестандартних розмірів та із замовним дизайном верхньої кришки, але слід очікувати, що такий виріб буде суттєво дорожчий від його стандартного "родича", оскільки для виробництва такої моделі необхідно виготовити форму.

Пластикові каналізаційні люки

txstrpunqkc mqvkbvoqxoshlb klg.jpegПризначені для установки в мережах водопроводу, каналізації, тепло та газопостачання, в місцях, не призначених для проїзду вантажного транспорту (тротуари, газони).

Основні переваги: невелика вага, а отже мінімальні видатки на транспортування, великий термін експлуатації, стійкість до перепаду температур, різна колірна гама, стійкість до втрати кольору, невисока ціна в порівнянні з чавунними люками, безпека (виникнення іскор), неможливо здати на металом (відсутність розкрадання). 

Недоліки: неможливість використовувати на автошляхах (невеликі навантаження).

Пластикові каналізаційні люки є ідеальним рішенням для застосування в пішохідних зонах на територіях, у котеджному та парковому будівництві, а також при будівництві спортивних споруд. Люки виконані в двох базових кольорах: чорному та зеленому. Здатні витримувати навантаження до 2 тон, а невисока ціна робить такі люки лідерами продажу для приватного будівництва.

Композитні каналізаційні люки

fxyekmmzul qerg.jpgВиготовлені з термоактивного матеріалу (поліефірні смоли, скловолокно і порошкоподібний наповнювач, що складається з кальциту та інших добавок) методом гарячого пресування при 100 градусах. За зовнішнім виглядом такі люки нагадують пластикові, але завдяки матеріалу та методу виготовлення є набагато міцнішими та здатні витримувати високі навантаження. 

Основі переваги: невелика вага, зручна конструкція (петля), великі механічні навантаження (40 тонн), великий термін експлуатації (довговічність), стійкість до перепаду температур, різна колірна гамма, стійкість до втрати кольору, стійкий до ультрафіолету та хімічно стійкий, морозостійкий, важко горючий, невисока ціна в порівнянні з чавунними люками, безпечний (виникнення іскор), неможливо здати на металом (розкрадання).

Недоліки: відносно висока ціна в порівнянні з пластиковими люками, такі люки може відкрити навіть дитина.

Полімерно-композитні каналізаційні люки

rezuajmlb-qzfnuzy aezm.jpgВиготовлені з полімерно-композитної (полімер-піщаної) суміші методом гарячого пресування і призначені для установки на оглядові колодязі в пішохідній зоні і зоні зелених насаджень.

Основні переваги полімер-піщаних люків: невелика вага (в порівнянні з чавунними), великий термін експлуатації (довговічність), стійкість до перепаду температур, різна колірна гама, стійкість до втрати кольору, найнижча ціна, безпека (виникнення іскор), не можливо здати на металом (відсутність розкрадання), стійкі до агресивного середовища та до впливу агресивних середовищ (кислоти, солі, луги, нафтопродуктів тощо) - не іржавіють, що дозволяє використовувати такі каналізаційні люки на складах. 

Недоліки: достатньо не міцний матеріал (70% піску) та неможливість використовувати на автошляхах (невеликі навантаження).

Замки до каналізаційних люків    

Установка замикаючого пристрою на каналізаційні люки є необхідною мірою безпеки та запобіганню, в першу чергу, розкрадання кришок люків, для подальшого перепродажу в якості металобрухту або несанкціоноване проникнення сторонніх осіб в колодязі і як наслідок злодійство комунікаційного устаткування кабелів тощо. В другу чергу замок спасе від порушеної технології монтажу, що викликає нещільне прилягання кришки до корпусу і, як наслідок, її випадання чи руйнування. Це може стати причиною виникнення дорожньо-транспортної пригоди. 


На ринку представлено кілька варіантів конструкції люків із запірним механізмом. Один з них передбачає запірний пристрій на другий (проміжній) кришці люка, в той час як основна кришка залишається без змін. Наприклад - У колодязях кабельної каналізації кришок зазвичай дві: захисна та запірна. Запірна набагато легше, виготовляється із сталі і має замок для запобігання проникнення сторонніх осіб та крадіжки кабелю - розташовується під захисною. Пристрої запірного рішення також може виконано в трьох варіантах: 
 - запірний механізм виконаний у вигляді прапорця з'єднання між кришкою люка і корпусом. Замок має секрет. 
 - замок виготовлений за принципом різьбового з'єднання кришки і корпусу люка. Болт має
секрет. 
 - принцип роботи замка - розпірний механізм-встановлений на кришці і при закриття блокує корпус і кришку. 
Деякі виробники пропонують люки, які крім запірного механізму мають шарнірне кріплення кришки до корпусу.


Вдалого вибору та швидкого ремонту! 

Ваш будівельний інтернет-магазин: журнал • портал • інтернет-магазин

Питання

21.07.13 9:52
потрібно 3 люки для садового участку з доставкою у м. Винники.

21.07.13 10:33
Відповідь надана в телефонному режимі

26.03.14 10:51
Потрібно 2 Колодязі комунікаційні пластмасові.800*1000 з кришками.


Поставити питання

Ваше ім'я *
Вкажіть Ваш е-мейл, якщо хочете отримати на нього відповідь (бачить тільки адміністрація)
Вкажіть Ваш телефон для уточнень та відповіді (бачить тільки адміністрація) *
Питання *
Захист від роботів: введіть текст з малюнку *
CAPTCHA
я уважно прочитав та погоджуюсь з угодою про конфіденційність.

Назад к списку новостей

logo.gif