(032) 247-07-89, (067) 671-16-69
Пн-Пт 10.00-18.00

logo.gif

СТАТТІ

Керамічна плитка на підлогу

Придбати тут

Плитка керамічна

Плитка керамічна

gugzbkavjjwc bozlwc.jpgКерамічна плитка  – один з найдавніших будівельних матеріалів. За останні десятиліття завдяки новітнім технологіям з’явилася величезна кількість різних видів плиток промислового виробництва, призначених для облицювання поверхонь і усередині будинків (підлоги, стіни, сходи й т.д.) і ззовні (фасади, відкритті тераси, доріжки, сходи, басейни тощо).

Керамічну плитку вибирають виходячи не тільки з дизайну та кольору, але й цілей, режимів експлуатації і призначення приміщень. Слід пам’ятати одне - універсальних плиток не існує. При виборі плитки для підлоги звертайте увагу на її технічні характеристики, зовнішній вигляд та врахуйте функції, які вона буде виконувати.

Отже, етап перший - обираємо плитку за призначенням:

Якщо ви підбираєте плитку для квартири або приватного будинку, то, швидше за все, буде три варіанти, де її можна покласти: передпокій, ванна кімната, кухня.

Підлога передпокою піддається досить інтенсивному впливу, тому в даному випадку слід звернути увагу на твердість плитки, стійкість до хімічних впливів та легкість очищення. Слід також зауважити, що бруд буде більш помітний на світлих поверхнях, ніж на темних з неоднорідним малюнком. Плитка на підлогу не має бути слизькою. Волога, принесена в передпокій з вулиці, в поєднанні з глянсовою підлоговою плиткою перетворить останню на каток. Тому глянсову плитку укладати на підлогу украй небажано.

Підлога ванної кімнати не вимагає плитки з підвищеною зносостійкістю. Однак тут можливий вплив на плитку різних косметичних або миючих засобів, що володіють певною агресивністю. Тому слід робити вибір на користь плитки з підвищеною стійкістю до дії агресивних середовищ.    

Підлогова плитка для кухні також має володіти підвищеною стійкістю до дії агресивних середовищ. Але, на відміну від ванної, підлога на кухні піддається більш інтенсивному впливу: по ній більше ходять, на неї падають різні предмети, її частіше миють. Тому  плитка на підлогу для кухні має володіти більш високими поверхневими механічними характеристиками.  

Плитка на підлогу для зовнішніх робіт має бути, в першу чергу, з підвищеною морозостійкістю.  

Плитка на підлогу в громадських приміщеннях, наприклад, в магазині, піддається значним механічним і хімічним впливам. Тут слід вибирати особливо тверду та зносостійку плитку з підвищеним рівнем опірності до забруднень та хімічного впливу. Глянсова поверхня в даному випадку не рекомендується. При всій своїй зовнішній привабливості вона здатна швидко потемніти, крім того, на ній більш помітні подряпини.  

Підлога промислового підприємства особливо схильна до сильних впливів вагових навантажень, абразивних частинок і агресивних хімічних речовин. Плитка в цьому випадку має бути більш товста, володіти підвищеною зносостійкістю та опірністю хімічних впливів.

Етап другий - обираємо плитку для підлоги за розміром та кольором: 

Рівновага - основне правило при виборі плитки не тільки на підлогу. але й на стіни. Так, якщо у вас квартира з маленькими за площею приміщеннями, то краще вибрати світлі тони: вони здатні візуально збільшити простір. Чіткі лінії плитки впливають на зорове сприйняття пропорції приміщення. 

Для невеликих приміщень слід обирати плитку на підлогу середнього чи маленького розміру в пастельних кольорах, матову, оскільки глянсова плитка - слизька. З іншої сторони, на плитці світлих тонів буде дуже добре видно будь-який бруд, дрібні подряпини, пошкодження. Тому рекомендується підбирати матову плитку темних відтінків. Крім того, на світлій плитці сліди тимчасового зносу будуть особливо помітні. Однак якщо поверхня кахельного покриття підлоги буде чорного, графітового кольору, то при такому варіанті колірної гами буде видно білі розводи і помітні навіть невеликі подряпини і сколи. Яскраві кольори плитки більш агресивні та швидше надоїдають. 

Етап третій - обираємо кількість плитки для підлоги:

Для того щоб замовити необхідну кількість плитки треба знати площу облицювання і розуміти, як буде кластися плитка, вздовж стіни чи по діагоналі. А ще краще - намалюйте технічний малюнок - розкладку. При кресленні розкладки врахуйте товщину швів - зазвичай для плитки до підлоги варто робити шви 2-4 мм (залежить від розміру плитки - чим більший формат плитки, тим ширший може бути шов). Необхідно також враховувати наступне:
- навіть у партії високоякісної плитки може міститися бракований матеріал (технічні умови допускають наявність 5% дефектного матеріалу на партію високоякісного товару);
- деякі плитки доведеться обрізати або свердлити, тому необхідно врахувати певну кількість відходів. Точна кількість даних відходів залежить від характеристики робочого середовища, від нерівностей поверхні, від обраної техніки кладки;
- бажано зберегти кілька запасних плиток для можливого проведення ремонту;
- рекомендується замовляти кількість матеріалу, в середньому на 10% перевищує кількість необхідне для кладки плитки по всій площі. 
 
Експлуатація та догляд за плиткою на підлозі

Завдяки особливій технології виробництва керамічний граніт є немарким матеріалом і легко піддається очищенню. Найбільш високими експлуатаційними показниками володіє керамогранит з матовою поверхнею, тому його рекомендується викладати в місцях, де необхідна максимальна чистота підлоги. Не варто також забувати, що в подібних приміщеннях рекомендується застосовувати однотонний керамограніт, особливо світлих тонів, тому що на ньому більш помітно будь-яке забруднення. Що стосується структурованої поверхні (під натуральний камінь), то вона має прекрасні показники протиковзання й стійкості до плям. Чищення такої поверхні також дуже просте.

Поліровану й напівполіровану поверхню треба один раз обробити водовідштовхувальним розчином, що закриває поверхневі пори. Довговічність облицьованої поверхні залежить багато в чому від того, як вона експлуатується і як за нею доглядають.Для звичайного чищення плиток потрібно застосовувати відповідні мийні засоби. Варто уникати агресивних засобів на кислотній основі – вони не стільки руйнують плитки, скільки можуть пошкодити шви, заповнені матеріалами на основі цементу. Варто пам'ятати, що надійною опірністю хімічним впливам володіють лише шви, оброблені герметиками. При прибиранні керамічних поверхонь треба також максимально обмежити застосування абразивних засобів (наприклад металевих щіток), особливо в тому випадку, якщо плитки мають глянцеву поверхню, на якій особливо помітні відколи, подряпини й т.д.

Краще користуватися пилососом, щіткою з натуральною м'якою щетиною або ж чистою ганчіркою. Деякі види забруднень (пісок, пил, порошок) значно прискорюють стирання плиткових підлог. Тому потрібно намагатися утримувати підлогу в чистоті й не допускати присутності цих речовин: вони приносяться з вулиці, у зв'язку із чим перед входом варто послати килимок.
Глазуровані керамічні плитки можна мити спеціальними засобами, уникаючи застосування порошків і паст. Для захисту неглазурованих керамічних плиток (керамічний граніт, клінкер) варто застосовувати спеціальну рідину, що захищає підлогу від виникнення плям на поверхні й на швах. Підвищену увагу варто звернути на вироби з насічкою, поліровані й нековзкі


Вдалого вибору та швидкого ремонту!
Ваш будівельний інтернет-магазин: журнал • портал • інтернет-магазин

 

Передрук матеріалів тільки з дозволу адміністрації сайту та з прямим посиланням на lvivbud.com.ua

Питання


Поставити питання

Ваше ім'я *
Вкажіть Ваш е-мейл, якщо хочете отримати на нього відповідь (бачить тільки адміністрація)
Вкажіть Ваш телефон для уточнень та відповіді (бачить тільки адміністрація) *
Питання *
Захист від роботів: введіть текст з малюнку *
CAPTCHA
я уважно прочитав та погоджуюсь з угодою про конфіденційність.

Назад к списку новостей

logo.gif