(032) 247-07-89, (067) 671-16-69
Пн-Пт 10.00-18.00

logo.gif

СТАТТІ

Установка плінтусів

Придбати тут

Підлога

Підлога

plintus.png

Завершальною операцією при настиланні підлоги є установка плінтуса – елементу інтер'єра, що виконує певні функціональні й естетичні завдання. Він закриває компенсаційний паз між підлогою й стінами, при необхідності маскує нерівності підлоги й стін поблизу їхнього стику, під ним можна сховати додаткові проводи й кабелі.

Завдяки плінтусу можна забезпечити колірну відповідність між підлогою й стінами, підлогою й дверима. Він може по кольорах і формі взаємодіяти зі стіновими покриттями й тканинами в інтер'єрі. 

Ширину плінтуса часто вибирають залежно від висоти приміщення й дверних прорізів. Так для висоти стелі 2,50 м з міркувань пропорційності рекомендуються плінтуса заввишки до 7 см, до 3 м підійдуть зразки висотою 7-9 см, а для більш високих приміщень може виявитися кращим плінтус 12 см і більше. Наявність на плінтусі фасок і рельєфу іноді створює гармонійний перехід до рельєфу стін або малюнку покриття підлоги. 

Плінтуси виготовляють з масиву дерева, зі шпонованого дерева, з пластмаси або формованого картону, ламінованого, обклеєного декоративною плівкою. При бажанні можна зберегти натуральні кольори плінтуса, тонувати його.

Він буває прямим або кутовим, одно- або багатокомпонентним, його можна прибити, прикріпити гвинтами чи спеціальними елементами. Крім звичайних плінтусів, деякі фірми виготовляють плінтуси із засувками. Завдяки такій конструкції плінтуси легко монтуються й знімаються (наприклад при зміні шпалер або фарбуванні стін), а геометрія їхнього перетину дозволяє прокладати за ними електричні кабелі, що забезпечує зручний доступ до проводів. 

Крім прямих плінтусів, виготовляються й фігурні модифікації для окантовки колон або стику підлоги зі стіною, з дугоподібною поверхнею. Щоб сховати непоказні місця спилу й неакуратно виконані стики кутів застосовуються різні пластмасові заглушки для внутрішнього й зовнішнього кута, а для того, щоб закрити торцевий зріз плінтуса використовують елегантні заглушки пофарбовані під алюміній, які вставляються по контурі зрізу плінтуса.  

Наклейки з відповідними декорами забезпечують єдиний стиль. При оформленні інтер'єрів часто доводиться зіштовхуватися із завданням створення комбінованих покриттів для підлоги, у яких, наприклад, паркет поєднується з натуральним каменем, керамогранітом, керамічною плиткою.

ofjpiho ocdvmzwymfo.jpgПідготовка плінтусів до встановлення. Якщо плінтус пластиковий, то відразу можна приступати до установки, а от якщо плінтуса дерев'яні, то їх треба попередньо пофарбувати, або затонувати, або залакувати. Звичайно після установки плінтусів потрібна додаткове підфарбування або лакування, але основне фарбування проводиться перед установкою. 

Кріплення плінтусів. На цьому етапі нам треба визначитися які будуть кріплення. Для пластмасових плінтусів все просто - до них є спеціальні кріплення, на які одягається сам плінтус. Кріплення бувають металеві - які кріпляться за допомогою шурупа (і, при необхідності, на  дюбеля) до стіни і кріплення пластмасові - які вставляються в заздалегідь просвердлений в стіні отвір. 
Якщо плінтус дерев'яний, то його кріпимо до стіни за допомогою шурупів і дюбелів, попередньо просвердливши в плінтусі отвір (на 1 мм  більше діаметру шурупа). Місце для кріплення вибираємо вже по місцю. 
Є кілька варіантів, що робити і як приховати шурупи після монтажу плінтусів: 
  1. Ніяк не закладати шурупи, тобто залишити їх помітними. Для цього беремо "золоті" чи "срібні"  шурупи, і при кріпленні намагаємося не утоплювати шуруп в плінтусі, а зробити його точно в рівень. Такий варіант може досить непогано підійти для дерев'яних, лакованих плінтусів. 
  2. Другий варіант одягнути на шуруп декоративну, пластмасову пробочку. Для цього шуруп робимо врівень з поверхнею плінтуса. Потім пробочку можна пофарбувати в такий-же колір як і плінтус або для дерев'яних плінтусів є коричневі пробочки. 
  3. Также можна втопити шуруп трохи глибше, зашпаклювати отвір і потім пофарбувати. Для прозорої обробки плінтусів, беремо шпаклівку по дереву, відповідного кольору. 
  4. І ще один варіант, для дерев'яних плінтусів, це висвердлити для шурупа поглиблення і в отвір вставити, виготовлену потрібного діаметру дерев'яну пробку. Пробки вставляємо на клей, шліфуємо і лакуємо. Варіант самий трудомісткий і так скажемо самий ексклюзивний.

bpervbn bkq.jpgУстановка плінтусів. Ідеальний варіант якщо є циркулярна пила зі столом, що дозволяє робити запил під будь-яким кутом. В цьому випадку запили і стики вийдуть найякісніші, щільні та точні. Якщо пили немає, можна скористатися ножівкою по дереву з дрібним зубом. 
Зазвичай починають від дверей (або від кута), прикладаємо заготовку за місцем, відзначаємо довжину, запилюємо кінець під потрібним кутом і потім кріпимо. У наступної заготовки запилюють один кінець плінтуса так щоб він підійшов до того який вже закріплений на підлозі, докладаємо заготовку на місце, відзначаємо запил на другому кінці, запилюємо потрібний кут і потім кріпимо плінтус на місце. Стики по довжині на прямих ділянках запилюються під 45 градусів. Таким чином обходимо по периметру все приміщення. 
При виборі місця кріплення обов'язково варто звернути увагу на можливі нерівності стін і підлоги, якщо такі є (що буває дуже часто). Кріплення потрібно робити саме в тих місцях де необхідно плінтус притиснути до стіни, в "поглибленнях". Це стосується як стін, так і підлоги. У рідкісних випадках, при нерівностях підлоги можна скористатися рубанком і підстругати нижню площину плінтуса. Також стежимо, щоб кріплення плінтуса симетричні.

Нюанси монтажу плінтусів. Поверхні стін, до яких будуть приклеювати плінтус, ретельно очищають від шпалер, фарб та інших забруднень. Тильну сторону плінтуса наждаковим папером роблять шорсткуватою. Після такої підготовки тильну сторону плінтуса змазують тонкою верствою клею 88Н або КН-2 (КН-3) і дають просохнути протягом 10-15 хв. Коли перша верства клею підсохне, поверхню знову покривають клеєм і залишають плінтус для часткового підсушування клею на 5-10 хв. Після цього плінтус прикладають до стіни, щільно притискають і протирають чистою ганчіркою. При установці між плінтусом і поверхнею підлоги залишають зазор 1-1,5 мм для уникнення деформації покриття підлоги при перепадах температур у приміщенні. При необхідності варто закласти щілини між стіною і плінтусом, якщо такі залишилися. Для цього можна скористатися акриловим герметиком, яким, за допомогою пістолета, заповнюємо щілину, рівняємо і фарбуємо в колір самого плінтуса. Так же можна закрити інші дрібниці: підфарбовуємо або лакуємо стики, при необхідності місця кріплень. Готові плінтуси не повинні мати виступів й інших дефектів.


Вдалого вибору та швидкого ремонту!  
Ваш будівельний інтернет-магазин: журнал • портал • інтернет-магазин

 

Передрук матеріалів тільки з дозволу адміністрації сайту та з прямим посиланням на lvivbud.com.ua

Питання


Поставити питання

Ваше ім'я *
Вкажіть Ваш е-мейл, якщо хочете отримати на нього відповідь (бачить тільки адміністрація)
Вкажіть Ваш телефон для уточнень та відповіді (бачить тільки адміністрація) *
Питання *
Захист від роботів: введіть текст з малюнку *
CAPTCHA
я уважно прочитав та погоджуюсь з угодою про конфіденційність.

Назад к списку новостей

logo.gif