Наповнення матрацу
Для того, щоб вибрати матрац потрібно, як мінімум, розуміти з чого він складається. Спробуємо розібратися разом.
Перше, що ми бачимо, коли матрац доставляють до дому - це чохол. Чохли для матраців бувають з’ємними на не з’ємними. Що це означає з точки зору користування? Основне - з’ємний чохол можна зняти і випрати у пральній машинці. Тому, якщо ви любити пити каву в ліжку - це ваш варіант.
Далі під чохлом є наповнення матрацу. Умовно наповнення можна поділити на дві частини - основний блок і додатки, що будуть визначати комфортність матрацу.
Основний блок може бути: пружинним чи безпружинним. Пружинні матраци є різними за типами використовуваних пружин. Перший, найпростіший тип - пружини Bonel, п’ятивиткові пружини, що скріплені між собою. З основних недоліків цього блоку пружин - це ефект "хвилі" або "гамака" та здатність витримувати не високе навантаження. Цей блок не підійде для ліжка для пари, коли є велика різніця у вазі, оскільки більш важчий партнер буде, у прямому сенсі цього слова, викидати менш важкого з ліжка за рахунок ефекту хвилі. З переваг: краща підтримка у сні та безумовно - невелика вартість для матраців з цим блоком. Підійдуть для односпальних ліжок, старшим родичам з невеликою вагою, дітям.
Другий тип - пружини Pocket Spring - блок на незалежних пружинах, де кожна знаходиться в окремому чохлі-мішечку. Такі пружини витримують більше навантаження, оскільки не компенсовують розтягнення сусідніх пружин. Існує підвид незалежних пружин, де використовують пружини різної щільності - для різних частин тіла. Вони виконані у вигляді пружин різного діаметру з різною кількістю витків, тому в кожній зоні такі пружини прогинаються по різному, забезпечуючи делікатну чи жорстку підтримку окремих частин тіла.
Безпружинні матраци - умовно діляться на два типи монолотні та різношарові. Монолітний безпружинний матрац - це цілістний блок, де для регуляції жорсткості зроблені отвори. Різношаровий безпружинний блок - не має яскраво вираженої основи. Матрац складається з різних шарів, склеєних між собою. Таким чином можна створити унікальні властивості матрацу. В якості наповнювача основного блоку безпружинного матрацу можуть використовувати:
- латекс - натуральний матеріал з соку гівеї. М’який, пружний, швидко відновлює форму не залежно від навантаження, гарантує підтримку тіла.
- штучний латекс - більш жорсткий, ніж натуральний, підходить для людей з надмірною вагою.
- кокосове волокно - зазвичай використовують з латексом, оскільки кокосове волокно надає міцності та забазпечує підвищену жорсткість. З таким наповнювачем матрас буде корисним для дітей та людям з проблемами хребта.
- пінополіуретан - штучний наповнювач, ідеальний для тих, кого турбує аллергія, невисокий за ціною, на відміну від латексу, витримує високі навантаження.
При виборі варто звернути увагу на таку особливість, як наявність каркасу - це додаткове посилення стінок матрацу, завдяки чому він буде краще тримати форму.